6. listopadu 2018
Realtita je krutá - stárnutí začíná už po dvacítce. Má cenu začít začít používat omlazovací krémy už v tomto věku nebo ne?

Protivrásková mánie

Mít krásnou, zářivou a mladou pleť je trend. Proto se ženy, ale také muži nebojí do „zázračných“ přípravků investovat opravdu nemalé částky a v honbě za tímto trendem už používají silné krémy ve velmi mladém věku v naději, že jen tak se vrásky nevytvoří. Na vině jsou sociální sítě a také reklama. Jenže všeho s mírou. Kůže přirozeně stárne navzdory kosmetickým přípravkům. Ty a také dermatologické procedury dokážou hodě, ale nejsou všemocné.

Kdy je to příliš brzy

Dvacetiletá slečna opravdu nepotřebuje silný liftingový krém určený pro pleť žen v menopauze. Potřeby každé pleti jsou úplně jiné. Od dvacítky je důležité dbát na dostatečnou hydrataci, tu potřebuje každá pleť, i velmi stará. Po pětadvacátém roce je vhodné přidávat přípravky s vitamíny, které pleť rozjasní. Před třicítkou by to měly být přípravky proti prvním vráskám. Od pětatřicítky jsou vhodné omlazující krémy, po čtyřicítce liftingové, jelikož vrásky již začínají být velmi vidět. Pleť však nepotřebuje být přepečovaná. Mnoho krémů proti stárnutí totiž obsahuje složky, které mohou působit pouze na zralejší pokožku. Například retinoidy a alfa-hydroxy kyseliny sice urychlují obnovu buněk, která se s věkem zpomaluje, ale pro mladou kůži jsou tyto složky nejen nepoužitelné, ale mohou mít dokonce negativní účinky – kůže bude po nich velmi vysušovat.