14. října 2018
Cítíte se unavená, přetížená, bez energie? Jste často nachlazená a potřebujete posílit imunitu? Vsaďte na ajurvédu. Funguje!

Životabudící Aswagandha

V překladu toto slovo znamená koňská síla. Ano, po indickém „ženšenu“ sáhněte vždycky, když potřebujete celkově nabudit a dobít baterky. Vitánie snodárná je subtropická rostlina, ze které se používá její kořen, který se usuší a mele na prášek. Ten pak můžete koupit v tobolkách nebo samostatně a míchat ho do nápojů. A co všechno aswagandha dokáže? Zmírňuje vyčerpání, dodává nové síly, energii, odstraňuje únavu a stres. A také je prý skvělé přírodní afrodiziakum.

Omlazující Chyawanprash

Vypadá jako povidla a podobně tak i chutná, je velmi sladký, jen je aromatičtější a má trošku zauzenou pachuť. 2500 let stará receptura se skládá ze speciálních bylin, koření, ovoce. Tato ajurvédská marmeláda má plno skvělých účinků: je silným antioxidantem, posiluje imunitní systém, detoxikuje, zlepšuje trávení, omlazuje. Dá se jíst samotný, ale nejlepší je tuto směs smíchat v teplé vodě a vypít. V Indii nejčastěji Chyawanprash pijí v mléce. My doporučujeme vypít vždy ráno nalačno.

Posvátná bazalka Tulsi

Čaj z aromatické bazalky budete milovat pro jeho lahodnou, kořeněnou a mírně nasládlou chuť. Jedná se o bylinu z čeledi hluchavkovitých. Má protizánětlivé a antioxidační účinky, pomáhá s vylučováním toxinů z těla, uklidňuje, působí proti stresu a má vliv také na zdraví dýchacího ústrojí. Dá se koupit a užívat také v tobolkách.