3. srpna 2017
Čím pohodlněji se budete při pohybu cítit, o to úžasnějších výsledků docílíte! Správná podprsenka je základ. Jak ji vybrat? Ukážeme vám na nové kolekci Nike.

Běhání, míčové hry, tanec

Hledejte podprsenku, která dodá: Vysokou oporu
Nike Pro Rival, 1500 Kč. Má unikátní hrudní pás a tvarované košíčky bez kostic. Prodává se v 29 velikostech!

„Abyste zjistila, jakou velikost košíčků potřebujete, proveďte přímo ve zkušební kabince výskok z dřepu a předkloňte se. Jestliže vidíte až na spodní lem podprsenky, košíčky jsou velké. Stejně tak se vám prsa nesmějí při pohybu výrazně pohybovat. Obvod zase otestujte pomocí rotace do strany a zdvižením rukou nad hlavu. Pokud je velikost správná, ramínka neodstávají, nesklouzávají, ani se nezarývají,“ vyjmenovává sportovkyně a Nike expertka Šárka Rudá.

Posilovna, spinning, kolo

Budete potřebovat: Střední oporu ňader
Nike Pro Hyper Classic Kaleidoskope, 1500 Kč. Díky kompresnímu střihu a pantentované technologii Dri-FIT odvádějící pot vám bude v tomhle kousku dobře i několik hodin.

„Šlapáním do pedálů zatěžujete hlavně nohy, proto si naordinujte i malý kruhový trénink zaměřený na hrudník a paže. Jezdíte venku? Stačí zastavit u čisté lavičky a pustit se do cvičení,“ doporučuje osobní trenérka Veronika Dimitrovová a nabízí seznam cviků. Jak na ně, vám dovysvětlí na blogu www.fitveronika.com: 10x pánské kliky s dlaněmi na lavičce, 20x mountain climbers s dlaněmi na lavičce, 10x tricepsové kliky, 30 vteřin plank (prkno) s nohama na lavičce, 10x v-ups (v-zdvihy) Celou sérii si projeďte aspoň 3x. 

Jóga, pilates

Vaše prsa si žádají: Nízký stupeň opory
Nike Indy Cooling, 1100 Kč. Má vyjímatelné, příjemně chladivé vycpávky a nastavitelná ramínka. Aby vám letní nálada s čistou hlavou vydržela co nejdéle, vyrazte na lekci jógy s kvalitní cvičitelkou. Ta ohlídá, že ásany provádíte správně.