13. července 2017
Jahody vystaví červenou přebytečným kilogramům. Jejich sezona je tu a byl by hřích nevyužít výhod, které nabízejí.

Jahody totiž patří mezi favorizované ovoce do účinných letních diet. Ostatně – jednu takovou vám nabízíme. Jahody jsou málo kalorické, protože je z 90 % tvoří voda, a přestože mají sladkou chuť, ve skutečnosti je v nich cukru minimum. To je ovšem jen začátek dlouhého seznamu plusů, které jahody našemu organismu poskytují.

Obsahují velké množství vitaminu C, denní dávku si opatříte konzumací menšího šálku jahod (asi 150 g). Tento vitamin funguje v těle jako ‚úklidová četa‘, zbavuje ho škodlivých volných radikálů (chrání tím srdce a oběhový systém), urychluje látkovou výměnu a podporuje růst kostí, vazů a zdravých zubů.

3 dny jahodové diety

Skvěle se hodí, pokud máte na svědomí nějaký letní hřích, jako například velkolepou grilovací party, na které jste mlsala ostošest.

1. den:

Snídaně: 2 plátky celozrnného chleba se sýrem cottage, nakrájenými jahodami a půlkou pomeranče. Bylinkový čaj.
Oběd: Sladké palačinky s jahodami (dvě palačinky z odtučněného mléka a celozrnné mouky, mírně oslazené) s nízkotučným tvarohem a jahodovou dia-marmeládou.
Večeře: Meloun s jahodami. Z poloviny melounu vykrájejte tvořítkem kuličky, smíchejte s deseti nakrájenými jahodami a 100 g netučného jogurtu.