15. července 2017
Léto je v plném proudu a nikomu se nechce chodit do vyhřátých tělocvičen. Proto zkuste cvičit ve vodě, je to efektivní a nebude vám horko. 

Plavání

Před plaváním se protáhněte a trochu zahřejte svaly. Plaváním skvěle uvolníte záda, posílíte ruce, zpevníte prsa… Při plavání pracují téměř všechny svaly na těle. Při plavání zvyšujte rychlost postupně, nejprve se rozplavejte, poté přidejte a na konci zase uberte. Po půlhodině plavaní se pusťte do cvičení:

Dřep s výskokem

Super cvik na suchu i ve vodě. Při mokré variantě by v poloze dřepu by měla být voda cca po bradu, poté vyskočte a cvik opakujte. Budete se divit, je to opravdu náročné, vaše nohy a zadeček vám poděkují.

Ploché bříško

Ve vodě můžete tvarovat i bříško. Postavte se do tak, aby vám voda sahala nad prsa. Střídavě zvedejte natažené nohy a protilehlou rukou se snažte dosáhnout na palec nohy. Nohy i ruce střídejte.  V bazénu také můžete vyzkoušet jiný cvik. Lokty se opřete o okraj bazénu a nohama simulujte jízdu na kole.

Pevné ruce

Posaďte se na okraj bazénu, vody nechte volně pokrčené ve vodě. Ruce položte vedle těla a snažte se odlepit zadeček od země. Je to opravdu náročný cvik, ale také velmi efektivní. Můžete také vyzkoušet jiný cvik, kdy budete stát ve vodě a předpažte ruce tak, aby byly stále pod hladinou. Následně jimi kreslete ležaté osmičky.

Hurá do bazénu!