28. června 2017
Přinášíme Vám rady a tipy na současné letní make up trendy! V horkých letních dnech je potřebný rychlý, efektní a hlavně dlouhotrvající makeup. Na silné vrstvy make upu můžete zapomenout. V kurzu je hlavně zdravá, lesklá pleť!

HYDRATACE

„Voda základ života“- a také základ krásného líčení. Spousta z nás opravdu často zapomíná na pitný režim. Měly bychom si uvědomit, že v létě je voda extrémně důležitá nejen pro tělo, ale i pro naši pleť. Díky správné hydrataci bude naše pleť svěží, zdravější a tím pádem i makeup který naneseme, bude vypadat mnohem lépe. Stejně je tomu i s hydratací rtů, na šupinatých suchých rtech bohužel nebude vypadat hezky i ta nejkvalitnější rtěnka.

SVĚŽÍ A LESKLÁ PLEŤ

V létě je důležité, aby makeup vydržel po celý den, s tím Vám pomůže podkladová báze. Naneste tenkou vrstvu a chvilku nechte vstřebat. Doporučujeme vyzkoušet například růžovou rozjasňující bázi Nars Radiance Primer, která patří k horkým novinkám a navíc obsahuje SPF faktor. Pokud chcete vsadit na jistotu a upřednostňujete spíše hladký a hebký finiš, určitě sáhněte po Face Primer od značky MUD- zakoupíte na www.mua52.cz

Prvním krokem k bezchybnému makeupu, je samozřejmě správný výběr odstínu. Na letní měsíce se hodí spíše make-up lehčí textury, jako jsou BB nebo CC creamy- jinak řečeno, snažte se spojit hydrataci a tónování pleti. Výborně Vám poslouží například Tónovací hydratační krém SPF30/PA+++ od Nars. Obzvlášť letos je trendy opravdu lesklá, až skoro „mokrá“ pleť. Vyzkoušeje tajný trik vizážistů- pokud má Váš osvědčený makeup správný odstín, smíchejte ho v létě například s hydratačním krémem La Roche-Posay, nebo s jakýmkoli olejíčkem.

Klasický pudr letoš určitě není na místě, zaměřte se místo něj spíše na bronzer a rozjasňovače. Pár jemných tahů štětcem přes líčka dokáže zázraky a Vaše pleť získá hned nádech opálení. Rozjasňovač nám vytvoří zářivější a plastičtější obličej, naneste malé množství buď tekutého, nebo pudrového produktu na kořen nosu, na spánky a nad horní ret.
Tip: pokud nemáte přímo rozjasňovač, docílíte podobného efektu i se zlatavým stínem.

VÝRAZNÉ RTY

Letošní líčení se neobejde bez výrazných barevných rtů. Pořiďte si novou červenou rtěnku. Čím tmavší, tím lepší. Můžete vyzkoušet i švěstkové a tmavě růžové odstíny. „Výhodou tohoto trendu je, že již nemusíme ztrácet čas vykreslováním rtů konturovací tužkou a rtěnkou. Jednoduše naťupejte barvu na rty prstem – spíše do středu rtů, budou tak vypadat šťavnatěji.“ říká Zuzana Machalová, přední makeup artistka Make-up Institute Prague. Můžete také nanést průhledný lesk.

OČI A OBOČÍ

Líčení oči volte spíše přirozenější- čím méně, tém lépe. Vrámci rychlého makeupu můžete oční vička jednoduše přetřít bronzerem nebo do středu nanést rozjasňovač. Oko tak opticky zvětšíte a bude mít jiskru. Řasenku použijte určitě voděodolnou. Co se týče obočí, doplňte hnědým stínem pouze mezírky, kde chloupky chybí. Bez čeho se ale neobejdete, je brow fix- neboli fixátor tvaru obočí. Vybrat si můžete jak z různých hnědých odstínů, tak i ze skoro průhledných. Nebojte se obočí vyčesat směrem nahoru- husté obočí je v kurzu!