23. června 2017
Vzhled obočí totiž velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči o obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost jako výběru šatů nebo make-upu. 

I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout výrazné změny. Poradíme vám, jak zvolit správný tvar obočí i jeho barvu.

„Úprava obočí záleží na tvaru obličeje. Za ideální tvar bývá považován oválný obličej, v tomto případě není potřeba žádná optická korekce. U obdélníkového je důležité umístit ho opticky do středu obličeje – mělo by být dlouhé a ploché. U trojúhelníkového obličeje je vhodné obočí vytvarovat krátce a měkce, abychom odpoutali pozornost od ostré brady. U kulatého obličeje ho tvarujeme naopak ostře s vysokou klenbou. Do čtvercového tvaru obličeje stylizujeme obočí do měkkého oválu, čímž opticky snížíme vysoké čelo,“ radí Martina Košťálová ze společnosti RefectoCil, která se profesně zabývá stylingem řas a obočí. Díky své práci pro jednu z předních světových značek v oblasti péče o řasy a obočí sleduje současné světové trendy a přenáší je k nám do Čech.

Důležitý však podle odbornice není jen tvar obličeje, ale také tvar a posazení očí. Pokud jsou oči ideálně posazené, mělo by obočí začínat nad vnitřním koutkem oka. Široce posazené oči si vyžadují obočí začínající blíže k nosu, což opticky zmenší vzdálenost mezi nimi. Jsou-li oči blízko u sebe, obočí by mělo být posazeno celkově dále od kořene nosu,“ doporučuje Martina Košťálová.

Správné obočí by mělo ⅔ stoupat a ⅓ klesat

Obecné pravidlo říká, že ideální tvar obočí jsou dvě třetiny stoupající a jedna třetina pak klesající. „Obočí tvarujeme pinzetou – doporučuji užší, se kterou lze chytit i jednotlivé chloupky při dočišťování. Její plošky by na sebe měly správně doléhat. Při nedostatku času, na cestách, nebo když si zkrátka neumíme obočí samy hezky vytvarovat, můžeme tvarovat obočí i pomocí horké novinky, kterou jsou speciálně tvarované depilační proužky určené právě na obočí. S jejich pomocí rychle vytrhneme i jemné a špatně viditelné chloupky,“ říká Martina Košťálová.

Každopádně každá změna by měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost a spíše hustší obočí.