13. června 2017
Profesionální kadeřníci prozrazují některé své triky. 

Barvením poničené vlasy, nevzhledné odrosty, odstín, který na vzorníku vypadal úplně jinak, než jaká je teď realita… Jak si udržet barevné odstíny vašich vlasů co nejdéle při co největším zachování zdravých kadeří? Budete se divit, někdy stačí opravu málo – třeba najít správný šampon a kondicionér…

POZOR NA SULFÁTY

Chcete, aby vám barva na vlasech vydržela co nejdéle? Vybírejte produkty, které jsou určené pro barvené vlasy. Šampony by rozhodně neměly obsahovat sulfáty – ty totiž otevírají kutikulu vlasů, což znamená, že se z vlasového vlákna snadněji vymývá barevný pigment. Opatrná buďte také při příliš častém mytí vlasů. Lázeň třikrát týdně je maximum (obzvláště preferujete-li zrzavé odstíny. Červené pigmenty jsou větší než pigmenty ostatních barev, a hůře se jim tak proniká do hloubky vlasů, takže pak také mají tendenci se rychleji vymývat.

POUŽÍVEJTE SPRCHU S FILTREM

Neplechu s barvenými vlasy může napáchat i obyčejná kohoutková voda. Ideální variantou je vybavit sprchu speciálním filtračním zařízením, jež si dokáže poradit s příliš mineralizovanou chlorovanou vodou. Tvrdá voda má tendenci se na vlasy vázat (u blondýnek dokonce způsobuje nazelenalý, u brunetek a zrzek našedlý odstín). Vlasy jsou po mytí tvrdou vodou také drsnější, vysušenější a snadněji se cuchají.

ŠEDINY POD KONTROLOU

Některé ženy musí se šedinami bojovat velmi usilovně. Pokud by měly přebarvovat kadeře při každém malém odrostu, běhaly by ke kadeřníkovi minimálně každých čtrnáct dnů. Péči potřebují pouze od kořínků. Proto je ideální používat přípravky pouze k jejich dobarvení, jako je například korektor pro krytí šedin a odrostů Redken Root Fusion s vlasovými make-up pigmenty, který je ideálním pomocníkem ve chvílích, kdy potřebujete vypadat skvěle, ale návštěva salonu je ještě v nedohlednu.