15. června 2017
Martina se stala tváří kampaně Moje krása, moje volba značky Dove, která chce inspirovat všechny ženy, aby vystoupily ze svého stínu a překonaly překážky, které je drží při zemi. 

Dove ve své kampani představuje ženy, které se postavily proti předsudkům a nenechaly se omezovat komentáři o svém vzhledu. A jaký je příběh Martiny?

Do drobné čtyřnásobné mistryně světa v kickboxu by asi málokdo řekl, že v dětství byla neprůbojná a ke všemu ji šikanovali. Ani její rodiče by tenkrát nenapadlo, že se někdy postaví do ringu a začne se prát. Jenže ona nechtěla pořád jenom sedět v koutě a brečet. Rozhodla se, že otloukánka už ze sebe dělat nenechá a začala trénovat navzdory své drobné dívčí postavě kickbox.

„Chtěla jsem všem ukázat, že se ve mně spletli. Nešlo mi jenom o to být silnější. Byla jsem rozhodnutá stát se nejlepší,“ říká. Když její rodiče viděli, že to s bojovým uměním myslí vážně, denně trénuje a nevzdává se, začali ji naplno podporovat. „Věřila jsem tomu, že to dokážu, že jen musím tvrdě makat a bojovat víc než všichni ostatní a potom vyhraju.“ Vítězství na sebe nenechalo opravdu dlouho čekat a po zarputilém snažení vyhrála v 16 letech poprvé Světový pohár. „Od té doby věřím, že není na světě překážka, kterou bychom nemohli překonat. Šlo o to přestat se bát a jít. A i když vítr nefoukal zrovna mým směrem, nevzdávala jsem to,“ říká kickboxerka, která začala psát i motivační knihu, aby dodala lidem odvahu a ukázala jim začátek cesty.

Trenérka i kaskadérka

Martina moc dobře ví, jak trpce chutná příkoří a proto se rozhodla, že podá pomocnou ruku tam, kde je třeba. „Píši články o lidských právech pro Amnesty International a také trénuji děti. Dělá mi radost vidět, jak se pod mýma rukama děcka mění, a jak se snaží někam se posunout,“ říká. A aby toho nebylo málo, pracuje také na Ministerstvu pro místní rozvoj a pro europoslance pana Tomáše Zdechovského, a účastní se také různých motivačních přednášek. „Lidé se občas diví, jak můžu vůbec někomu radit, když mi je teprve dvacet, ale já je většinou přesvědčím, že mám, co sdělit,“ tvrdí sportovkyně, která neustále překonává různé výzvy a překážky. Například letos chce uběhnout sto kilometrů, potápět se ve více než patnáctimetrových hlubinách a také se začala věnovat kaskadérství.

Příběhy dalších žen si můžete přečíst na mojekrasamojevolba.cz