2. června 2017
Máte chuť inspirovat se novým stylem a svěřit se do rukou profi kadeřníka, vizážisty a stylisty? Pojďte do toho.

JMÉNO A VĚK: Blanka Slobodníková (64)
ZAMĚSTNÁNÍ: operátorka ve výrobě
KONÍČKY: pletení, vyšívání

Když před devíti lety Blanka ovdověla, upnula se na děti a na vnoučata. Je vyučená obráběčka kovů, a přestože by si mohla už čtyři roky užívat důchodu, stále pracuje v továrně v Radotíně.

Své profesi je věrná už 40 let, a i když je její práce fyzicky dost náročná, neumí si život bez ní představit. „Těší mě, že mě v podniku stále potřebují. Je pravda, že mezi mladými se těžko hledají kvalifikované síly do podobného provozu,“ vysvětluje žena, která pro samou práci a péči o vnoučata nemá čas věnovat se sama sobě. Z práce jde často rovnou do školky vyzvednout vnučku a hlídá ji až do večera. „Ráda se cítím být užitečná. A je lepší být unavená než osamělá,“ směje se Blanka a nemůže se dočkat, do čeho ji oblékneme.

Kadeřnice Kristýna Bláhová:

Blanka má extrémně husté a nepoddajné vlasy, na hlavě tvoří podivnou helmu a těžko se tvarují. Potřebuje bezúdržbový střih a světlejší odstín, který lépe doplňuje světlou pleť a změkčuje rysy obličeje.

Kadeřnice Kristýna ze salonu Cut & Color předkládá barvený vzorník a navrhuje nahradit nepřirozený červený odstín jemnějším medovým tónem.

Hustou kštici je třeba zkrátit a hlavně výrazně protenčit, aby účes trochu povolil a získal odlehčený vzhled.

Pavel Bauer oficiální vizážista značky Avon

Paní Blance jsem vysvětlil, že čím více pudru a make-upu použije, tím víc budou vrásky patrné. Doporučil jsem jí přirozené jemné líčení v zemitých odstínech.

Do kritických partií v okolí očí vizážista jemně vmasíroval korektor. Protože má Blanka bledší pleť, je vhodný nejsvětlejší odstín z barevné škály.

Pro ztónování pleti skvěle poslouží pudrové perly. Stačí pár tahů štětcem, aby zvýraznily kontury a oživily pleť přirozeným bronzovým nádechem.

Oči vizážista zvýraznil jen řasenkou nanesenou v jedné vrstvě. Blance doporučil hnědou, protože výsledek je lichotivější než s použitím klasické černé.

Stylistka Ruth Šariská radí:

V Blančině šatníku převládají pohodlné a spíše sportovně laděné kousky. Kvůli křečovým žílám už nechce nosit sukně, proto jsem jí vybrala kalhoty v tříčtvrteční délce, které velmi lichotí její postavě. Má ráda pastelové barvy a květinové vzory, ale nemá odvahu je nosit. Ráda jsem ji přesvědčila, že si je může dovolit.

VÝZVA

Milé čtenářky, chcete změnit styl oblékání, líčení a účesu? Chcete, aby vám s tím pomohli profesionálové? Pak se přihlaste do naší Proměny! Stačí poslat aktuální fotografie obličeje a postavy, info o vás, vaše míry, velikost oblečení a bot na adresu redakce nebo na e-mail: promena@bauermedia.cz.