30. května 2017
Věděli jste, že zdravý člověk vyprodukuje až litr potu za hodinu, a v teplém prostředí po aklimatizaci až 3 litry?

Pocení je individuální proces, ale všem lidem je společné, že ho vnímají jako nepříjemné a nepřijatelné. Zvláště v létě v práci mezi kolegy a klienty.

Navíc, v populaci jsou asi 4 % jedinců trpících nadměrným pocením, takzvanou hyperhidrózou. Ta může být bez příčiny, nebo souvisí s nemocemi štítné žlázy, obezitou, hypoglykemií a podobně.

Dobrou zprávou je, že moderní estetická medicína Vám od nadměrného pocení pomůže – ať už Vás trápí jen v létě, nebo v důsledku zdravotních potíží, stresu, nadváhy či nevhodné životosprávy.

„Dočasným, zhruba půlročním řešením nadměrného pocení je asi 10minutová injekční aplikace přesných dávek botulotoxinu. Ale můžete zvolit i moderní laserový zákrok, který přináší trvalé výsledky,“ uvádí Anna Brandejs, spoluzakladatelka kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic v Praze.

Laser Vás zbaví nepříjemného pocení jednou provždy

Revoluční metoda odstranění pocení laserem spočívá v zasažení a zničení až 90 % potních žlázek jemnou milimetrovou optickou kanylou, která se zavádí do pokožky podpaží, dlaní, čela nebo chodidla po znecitlivění. „Zákrok trvá přibližně 30 minut při lokální anestezii a je mikroinvazivní. Pokožka ani okolní tkáně nejsou nijak ohroženy,“ přibližuje Anna Brandejs.

Laserové odstranění pocení je bezbolestné, provádí se ambulantně a klient okamžitě po jeho absolvování odchází domů. Po ošetření laserem neplatí žádná zvláštní pravidla, patřičná místa se jen nesmí vystavovat přímému slunci.

Svěřte své zdraví pouze zdravotnickému zařízení

Podstatné je, aby veškeré zákroky omezující pocení provedl zkušený lékař, který určí konkrétní postup a vše Vám přiblíží při dostatečně dlouhé konzultaci. O druhou polovinu úspěchu se zaslouží moderní technologie. „Špičkový laserový přístroj dokáže potní žlázy zničit rychleji a účinněji. Proto bych doporučila, aby se klienti na konzultaci ptali, čím budou ošetřeni,“ doplňuje Anna Brandejs vybavení Brandeis Clinic, jejíž odborníci Vás ideálně před létem, ale klidně po celý rok definitivně zbaví protivného pocení.

Zamiřte tu však i tehdy, chcete-li zvolit dočasné odstranění pocení botulotoxinem. Hazardovat se zdravím v kosmetickém salónu je totiž značně riskantní. Pouze zkušený lékař certifikovaného zdravotnického zařízení dokáže během konzultace vyhodnotit, zda může klientovi provést ošetření (například těhotenství a kojení představují kontraindikaci), a také striktně dodržuje nutná hygienická pravidla.