17. května 2017
Už zase se vám vyrojily pupínky? Lékaři teď zjistili nové příčiny, jimiž si otravnou vyrážku přivoláváte možná sama! Odhalte, jak si příjemné, ale nebezpečné zvyky dopřávat tak, aniž tváře utrpí.

Nepřítel pleti: mobil


Když se vám objeví pupínky na tváři, bradě nebo kolem uší, na vině budou nejspíš ušmudlané technologické hračky. Mobilní telefony nebo velká sluchátka k iPodu připomínají laboratorní misky pokryté množstvím bakterií z vašich rukou a z vnitřku kabelky. A tihle nepřátelé se denně otírají o vaši kůži. Čím větší telefon máte, tím větší plochu pokožky můžou bakterie ohrožovat.

Záchranná taktika:

Ještě než večer skočíte do peřin, očistěte rizikové zóny obličeje tonerem proti akné (použijte odličovací tampon). Jednou týdně pak své technické kamarády vyčistěte tamponem namočeným v alkoholu. Pokud kožní problémy přetrvávají, možná jste alergická na kov, z něhož je telefon vyroben (může jít třeba o nikl, který je častým alergenem). Anebo zkuste častěji používat handsfree a pecky do uší, ale ani u nich nezapomínejte na pravidelné čistění.

Čtěte také: Netradiční masky proti akné