15. května 2017
I když dodržujete správnou životosprávu a zdravý životní styl je pro vás samozřejmostí, pro krásu své pleti udělejte ještě něco víc.

Nejlépe několikrát do týdne své pleti dopřejte vitamínovou bombu a to tím nejlepší, čím váš domácí salon krásy disponuje.

Vitamín A – chrání a omlazuje


Tato složka má téměř zázračný účinek na pleť. Vyhlazuje vrásky,
podporuje tvorbu kolagenu, zlepšuje obnovu kožních buněk, mininalizuje póry, zabraňuje vysušování a hrubnutí pleti. Nejsilnější formou vitamínu A je retinol, pro své účinky je také v koncentrované formě využíván v ordinacích korektivních dermatologů k hloubkové exfoliaci. Pozitivní účinek na pleť má ale i jiný typ vitamínu A – betakaroten. Tento provitamín chrání pokožku před volnými radikály vyvolanými UV zářením, přispívá ke zhnědnutí kůže, má antioxidační účinky, působí proti stárnutí pokožky a vzniku vrásek.


Kde ho najdete: vaječný žloutek, mrkev, meruňky, paprika, žlutý meloun. Skvělou vitamínovou bombu namícháte z nastrouhané mrkve (betakaroten), rajčat a paprik (vitamín C) a olivového oleje (vitamín E) – vitamíny posilují účinek betakarotenu a vzniká tak bezkonkurenční štít proti volným radikálům.