5. května 2017
Blanka Lakomá (50) z Olomouce se dlouhé roky po rozvodu schovávala do temných barev. Ochotně se nechala přeladit na veselejší strunu. 

 Do proměny Blanku přihlásila její snacha. „Postavila mě před hotovou věc. Prý pro mě má překvapení a nesmím odmítnout,“ říká se smíchem maminka dvou synů, která pracuje jako vedoucí směny v kuchyni. Kluky dlouho vychovávala sama, a tak není divu, že péči o sebe odložila na vedlejší kolej. Teď jí dělá největší radost půlroční vnučka Lily. „Vím, že je nejvyšší čas se sebou něco udělat, myslet víc na sebe a třeba si i najít nového partnera.“

JAK TO VIDÍ BLANKA

„Nikdy by mě nenapadlo zkusit tak zajímavý účes. Úplně cítím, jak se ve mně s barevným oblečením a novým účesem probouzí nová chuť do života. Bleděmodré bundičce jsem neodolala a hned na místě jsem si ji koupila a asi si pořídím i červený top se svetříkem.“

KROK ZA KROKEM ke kráse

KADEŘNICE navrhuje Blance nový, daleko výraznější odstín, který získá živé odlesky. Technikou balayage pak zvýrazní pramínky. Vlasy v délce po ramena jsou pro kreativní kadeřnici velkou výzvou. Už se nemůže dočkat, až se chopí nůžek a vykouzlí zajímavý, omlazující střih. 

PAVEL BAUER, oficiální vizážista Avonu, Blance nejprve sjednotil pleť. Vystačil si jen s korektorem, aby překryl jemné žilky. Obočí lehce upravil do výraznějších obloučků. Na víčka nanesl bříšky prstů krémové stíny v bronzovém odstínu, pod obočí pak zvolil světlejší zlatý odstín. Oči orámoval zahušťující řasenkou a rty zvýraznil fixem na rty v přirozeném oříškovém odstínu. Výsledek zafixoval sprejem. 

JAK TO VIDÍ ODBORNÍK

Blanka má kvalitní husté vlasy. Ale jednolitá nevýrazná barva a fádní střih z ní zbytečně dělají usedlou dámu. Do proměny přišla s tím, že se nebojí radikální změny barvy ani střihu. Nejprve jsem musela stáhnout původní tmavou barvu. Ke kořínkům jsem pak zvolila tmavý blond, protože když prosvětlím partii pěšinky, odrosty jsou méně nápadné a účes získá opticky na objemu. Do délek jsem použila živý nazrzlý odstín. Na šíji jsem vlasy razantně vystříhala, zatímco boční partie jsem zachovala delší. Vznikl tak efektní tvar podkovy, který opticky zeštíhluje obličej.

VÝZVA

Toužíte po radikální změně účesu a chcete zkusit nový styl oblékání a líčení? Pošlete kontakt a svoji aktuální fotografii celé postavy na e-mail: mujsvet@bauermedia.cz.