7. května 2017
Zatočte s lámavými nehty, lupy nebo suchou kůží! Nemusíte kvůli tomu do lékárny ani pro drahou kosmetiku – Příroda vám pomůže téměř s jakýmkoli problémem. Co trápí vás?

ZUBY

Zašedlé zuby?
Super bělidlem je jedlá soda. Naneste lžičku jedlé sody na zubní kartáček a vyčistěte si zuby. Poté si vypláchněte ústa a zuby znovu vyčistěte klasickou zubní pastou. Po několika dnech ze zubů mizí skvrnky i nežádoucí zabarvení.

Bolavé dásně?
Citronová šťáva nejenže ulevuje od bolesti a zastavuje krvácení, navíc obsahuje kyseliny, které rozpouštějí zubní pigment a tedy zuby vybělují. Stačí si ústa vypláchnout nebo žvýkat citronovou dužinu. Ale pozor! Dlouhodobé užívání může narušit sklovinu a zvyšuje se i citlivost zubů.

Nepříjemný dech?
Osvěžte ho kloktadlem z bazalky. Jednu hrst čerstvých listů bazalky zalijte čtvrtlitrem vroucí vody a louhujte dvacet minut, než odvar scedíte.

Česneková pachuť?
Pokud vás obtěžuje aroma česneku, zničte je kloktáním a pitím mléka. Špatného dechu se můžete zbavit také žvýkáním kávových zrn, čerstvé petrželové natě nebo anýzu.

OČI

Opuchlé oči?
Přiložte na ně nastrouhaný brambor, zabalený v čistém kapesníku. Na oteklé oči můžete přikládat i plátky okurky. Skvěle zabírají také vychlazené sáčky od čaje (nejlépe zeleného nebo černého) a studené lžičky.