12. května 2017
Jak docílit toho, aby vaše oblečení vypadalo vždy "jako ze škatulky"? Stačí dodržovat pět jednoduchých rad...

Praní je pro většinu z nás složitá a vyčerpávající činnost. Všechno je však otázkou systému a cviku. Osvojte si spolu s námi několik jednoduchých tipů, které vám ušetří čas, námahu i peníze.

Tip č. 1 Perte při nízkých teplotách

Je in myslet nejen ekonomicky, ale i ekologicky. Zapomeňte na finančně nevýhodné praní při vysokých teplotách a perte zastudena.

Tip č. 2 Sbohem předpírce

Dnešní prací prostředky jsou mnohem účinnější a výkonnější, proto skutečně není nutné oblečení předpírat. Bez předpírky šetříte nejen elektřinu, ale i své oblečení, které se při vysokých teplotách rychleji ničí.

Tip č. 3 Třiďte barevné oblečení poctivě

Stále platí, že třídění prádla před praním se vyplatí. Pokud se obáváte, že vaše oblečení v pračce pustí barvu, raději ho před vložením do pračky zkuste namočit. To se týká zejména oblečení s výraznými, sytými barvami, jako je například zářivě červená.

Tip č. 4 Pračku nepřeplňujte

Objem bubnu pračky naplňujte ideálně na 80 %. Oblečení tím umožníte potřebný pohyb uvnitř bubnu a prací prostředek pak snadněji pronikne do hloubky vláken. Navíc se tak látky tolik nepomačkají.

Tip č. 5 Se žehlením to nepřehánějte

Náš tip! Při použití nové luxusní řady aviváží Silan Suprême vyvinuté exkluzivně ve spolupráci s francouzskými parfémáři bude vaše prádlo vonět neobyčejnou a příjemnou vůní, která dodá energii i zlepší náladu!

Máte rádi tu pravou jemnost a vůni Francie? Soutěžte se Silan Suprême o výlet do Paříže nebo o některou z dalších voňavých cen. Stačí napsat nejzajímavější odpověď na soutěžní otázku. Zaregistrujte se na supreme.jenprozeny.cz/soutez/.