19. dubna 2017
Samozřejmě očekáváte, že když začnete cvičit, ručička váhy se bude pohybovat směrem dolů. Jenže vy naopak přibíráte. Známe důvody, proč to tak může být.

Svaly

Svaly jsou těžší než tuk, takže se vám může stát, že ručička váhy se nehýbe nebo se hýbe „špatným“ směrem. Pokud je toto váš případ, tak určitě pociťujete změnu na svým proporcích. Tělo je pevnější a v pase určitě také zmizely centimetry.

Centimetry

Zaměřili jste cvičení na jednu partii? Může se stát, že při jednostranném cvičení vám narostou svaly do objemu. Což většina žen nechce. Chce to trpělivost, pravidelným cvičením vyženete tuk a zůstanou jen svaly, které jsou rozhodně víc sexy. Pokud nechcete mít stehna jako rychlobruslaři, upravte svůj trénink rovnoměrně na celé tělo.

Čtěte také: Vyberte si cvičení podle znamení horoskopu

Dieta

Hubnutí je věda, to už jistě víte. Když sportujete, musíte upravit i svůj jídelníček, jinak to prostě nepůjde. Často se stává, že si řeknete, že vám stačí pohyb a s jídlem nemusíte nic dělat. Výsledek je pak takový, že po cvičení máte hlad, který zaženete čímkoli, co je po ruce. Nebo naopak nejíte téměř nic a na sportovní aktivitu už nezbývá energie.