12. března 2017
Pocení je přirozené, ale otravné. Pokud nechcete používat kupované přípravky, můžete vyzkoušet domácí alternativu:

Limetka

Jeden z receptů, jak zatočit s nadměrným pocením a zápachem z potu, je šťáva z limetky. Stačí ji překrojit na polovinu a potřít si podpaží limetkovou šťávou. Aplikujte večer a ráno si podpaží umyjte. Látky v limetce by měly způsobit menší produkci potu a také chránit před zápachem. Pozor: nikdy neaplikujte šťávu na čerstvě oholenou pokožku!

Jablečný ocet

Jednu lžičku jablečného osta rozmíchejte ve sklenici vody. Octovou vodu aplikujte opět večer na podpaží, ráno umyjeme. Jablečný ocet pomáhá ničit bakterie a udržuje přirozené pH pokožky. Platí zde stejné pravidlo: Nenanášejte na čerstvě oholenou pokožku!

Soda

Všestranná soda si mimo jiné dokáže poradit i s pocením. Jeden z receptů je, že podpaží poprášíte práškovou sodou.
Další varianta je: Smíchejte lžičku sody s vodou, aby vznikla kašička, do které můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Vzniklou kašičku naneste do podpaží. Po 15 minutách smyjte.

Kokosový olej

Také pomáhá v boji proti pocení a zápachu. Potřebujete: 3 lžičky sody, 3 lžičky kokosového oleje, 2 lžičky bambuckého másla, 2 lžičky kořenového škrobu (arrowroot), pokud chcete přidejte pár kapek esenciálního oleje. Na mírném ohni rozehřejte kokosový olej a bambucké máslo, pak přidejte škrob, sodu a vonný olej. Dobře promíchejte a skladujte ve skleničce nebo nádobce od deodorantu. Jestli se vám zdá směs příliš řídka, skladujte ji v ledničce. 

Čtěte také: Kokosová krása aneb Kokosový olej má všestranné využití