27. února 2017
Uklízíte na jaře svůj byt? A napadlo vás, že by bylo dobré provést jarní očistu i ve vašem těle? Teď pro ni nastal ideální čas. ZBAVTE tělo toxinů a dalších nadbytečných látek. Nebudete se cítit těžká a zanesená. Víme, jak JEDY vyhnat!

Hippokratés považoval vyhnání jedů z těla za základ ozdravení, očištění a vyléčení. Zdravý trávicí trakt totiž zabezpečuje vstřebání výživných látek z jídla do krevního oběhu. Nánosy v tělesných buňkách a mezi nimi, omezující proces látkové výměny, je třeba odbourat, staré a opotřebované tkáně a zplodiny zase vyloučit, aby mohla proběhnout dalekosáhlá obnova buněk.

Vedle střev jsou při odvádění toxinů z těla zatížena také játra a ledviny. Zbavit tělo všech jedů je nad jejich síly. Proto je třeba tyto orgány podpořit. „Základem očistné kúry je pitný režim,“ říká bylinkářka Venuše Studničková.

„Ledviny potřebují pořádně proplachovat, jinak se v nich usazuje hlen, ze kterého se mohou později tvořit kameny a různé nádory. Denně bychom měli vypít 2 litry čisté neperlivé vody nebo čerstvých bylinných čajů. Vynikající službu nám prokážou 2 šálky kopřivy dvoudomé po dobu dvou až tří týdnů. Kopřiva zbavuje tělo škodlivin a dodá mu naopak živiny, které potřebuje.“

Ale pozor! Do pitného režimu nepatří káva, čaj a alkohol, nevhodné jsou také slazené limonády a džusy. Vedle pitného režimu je třeba upravit také jídelníček.

Čtěte také: Jarní detox plný bylinek

Zařaďte do něj více luštěnin a čerstvé zeleniny, připravujte si doma jídla, do kterých se přidávají výhonky rostlin a naklíčená semínka. Jídlem a pitím však jarní očista těla nekončí. „Součástí každé očistné kúry je zvýšená pohybo­vá aktivita,“ upozorňuje praktická lékařka MUDr. Gabriela Navrátilová.

„Tělo podpoříte procházkou v ostřejším tem­pu či projížďkou na kole, samozřejmě každý den.“ Pohybem povzbudíte krevní oběh, posílíte kardiovaskulární systém, odplavíte z těla škodliviny.