13. února 2017
Myslíte si, že jediným receptem na štíhlou linii je „cvičit a nežrat“? Možná existuje ještě jiné řešení. Jen vědět po čem sáhnout.

Vybarvěte se

Vliv na hubnutí má nejen naše pevná vůle, ale také barvy. Potřebujete-li velkého pomocníka při shazování nadbytečných kil a zámek na ledničce stále nezabírá, zkuste se obklopit barvami, které zahánějí chuť k jídlu. Vybírat byste je měla především ze škály barev studených. Ideální je modrá nebo zelená v kombinaci s bílou.

Neznamená to však, že musíte vyměnit celou kuchyňskou linku. Stačí barva ubrusu, prostírání a nebo talířů. První teplejší jarní dny můžete zkusit kuchyni nově vymalo­vat, a to právě studenými odstíny. Máte-li opačný problém a potřebujete přibrat, vyzkoušejte barvy teplé, například červenou nebo oranžovou, stimulují chuť. 

Snídejte

Máte ráno naspěch? Stačíte do sebe v běhu hodit černou kávu a tím váš ranní příjem potravy končí? Pak si buďte jistá, že nikdy v životě pořádně nezhubnete ani si svou váhu neudržíte. Snídaně je prostě základ. Je to ideální čas, kdy si můžete s klidným svědomím dopřát i sacharidy…

Pozor však na prázdné kalorie. Ty se objevují v těch všech úžasných do křupava vypečených croasantech a koblihách. Místo nich je vhodnější kousek celozrnného pečiva, vločky, ovoce… Jíst byste ostatně měla celý den. Ideální bude, pokud si jídlo rozvrh­nete do pěti a více malých porcí. Jenom tak udržíte váš metabolismus v činnosti a kila půjdou určitě dolů.   

Zapijte to!

A na to se napijeme! Důležitou součástí diet i zdravé výživy jako takové je příjem tekutin. Bez vody a bylinných čajů můžete na hezkou postavu a hebkou pleť zapomenout. Při nedostatku tekutin totiž nedochází k potřebnému odplavení škodlivin z těla. Jak už je psáno výše, ideální je popíjet během dne neperlivou nechlazenou vodu a nebo bylinné čaje.

Pro obveselení si můžete dopřát silně naředěný džus. Příliš dobrým řešením nejsou ochucené limonády, byť s umělým sladidlem. Obsahují příliš aditiv a navíc podporují chuť k jídlu. A co se množství týká, měla byste vypít 2 litry tekutin denně, v létě to může být ještě více.