12. února 2017
Pokud se bojíte, že nejste v pořádku, tenhle článek vás možná uklidní! Každý člověk je originál. Máme pro vás několik čísel, do kterých se nemusíte vejít a přesto jste naprosto zdravá a normální.

Jestli si ničíte život tím, že se slepě řídíte výsledky nejrůznějších zdravotnických průzkumů, je načase změnit přístup. Řada „starých dobrých pravd“ totiž už dávno zastarala a stala se naprosto nepoužitelnými. Spousta lidí úzkostlivě sleduje statistiky, a když zjistí, že se od nich liší, zbytečně se nervuje. Vždyť každý člověk je originál! Máme pro vás několik čísel, do kterých se nemusíte vejít, a přesto jste naprosto zdravá a normální.

8… hodin spánku

Stovky výzkumů vás přesvědčovaly o tom, že dospělý člověk by měl spát osm hodin denně. V poslední době ale odborníci tvrdí, že jde o čistě individuální záležitost. Překvapivé jsou výsledky výzkumu, který ukázal, že lidé, kteří stráví v posteli šest až sedm hodin denně, jsou zdravější a mají o patnáct procent větší šanci dožít se delšího věku než devítihodinoví spáči.

Čtěte také: Co byste měla vědět o sexu během menstruace

28… dní menstruačního cyklu

Užívání antikoncepčních pilulek vychází z modelového čtyřtýdenního cyklu. Podle gynekologů je ale normální, když přestávka mezi dvěma menstruacemi trvá 22 až 35 dní, takže se nemusíte strachovat, když se vám menses o několik dnů zpozdí nebo přijde dřív. Lékaře navštivte až v případě, že se průběh odchýlí od normálu, na jaký jste zvyklá.