8. února 2017
Návod, jak zhubnout, hledá lidstvo už staletí. Než jsme se dostali k civilizovaným formám diet, svět hubnul i dost bizarními způsoby.

1. Jezte tasemnice

Rčení ‚ty máš snad v sobě tasemnici‘, s nímž se občas obracíme na hubené kamarády, kteří až nezřízeně jedí, se nejspíše stalo vzorem pro ženy, které si neváhají nasadit tohoto parazita do těla. Ještě v 60. letech se v americkém tisku objevovaly inzeráty propagující tasemnice v podobě pilulek Dr. Kwaka. To asi propagátor netušil, že vás tasemnice může i zabít!

2. Nikotin je všemocný

Ve dvacátých letech minulého století bylo možno narazit na řadu inzerátů tabákových společností, které velebily pozitivní účinky kouření na lidské zdraví. „Zapal si Lucky a přejde tě chuť na sladké, po kterém tloustneš,“ lákala reklama na cigarety Lucky Strike.

Čtěte také: 10 nechutných pravd o kouření a naší kráse

3. Přestěhujte se

Thomas Short publikoval v roce 1727 studii, kterou nazval ‚Důvody a příznaky obezity‘. Vypozoroval, že tlustí lidé nejčastěji žijí v oblastech bohatých na vodní toky a především pak bažiny. Jeho rada zní jednoduše: přestěhujte se do sušších oblastí. Upozorňujeme, že pokud trpíte silnou nadváhou, stěhování se do pouštních oblastí vám život nezachrání.

4. Hubnutí podle Bible

Dieta, která rozděluje potraviny na nečisté a čisté. Hlavním zastáncem je S. Rubin z Jordánska, který tvrdí, že dieta je zodpovědná za jeho zotavení z Crohnovy choroby. Zcela pochopitelně stravování každý den začíná a končí modlitbami. A pro větší a rychlejší účinek je prý nejlepší modlit se pokaždé, když vás přepadne hlad. Neměli byste tak pozřít žádné maso včetně jeho imitací. A kdykoli to jde, tak se místo jídla pomodlit. Co na to říct… Možná jen: Bůh vám pomáhej!