25. ledna 2017
O Daře je známo, že si skvěle rozumí s módou, designem i se zdravou výživou. I proto se nyní vrhla do podnikání se zdravými dobrotami, což prý dokonale ladí s jejím životním stylem. Přesvědčte se sami.

Daro, je krátce po Novém roce, dáváte si nějaká předsevzetí, nebo jste spíš ženou činu?

S předsevzetími jsem přestala už dávno, protože jsem pochopila, že mě jen nervují. Jsem totiž ten typ, který chce – i sám sobě – dokázat, že to zvládne, a pak z toho má stres. Já tak jako tuším, co chci, a něco si zbožně přeji, ale abych si slibovala, že od nějakého data s něčím začnu nebo přestanu, to ne.

Takže nejste zrovna teď ve fázi hubnutí nebo ­nějakého urputného cvičení?

I to už mám dnes jinak. Moje tělo si totiž tyhle věci režíruje samo. Mám samozřejmě fáze, kdy se cítím líp nebo hůř, ale to se bavíme o třech pohyblivých kilech, která mám buď nahoře, nebo dole, ­podle toho, kolik mám zrovna práce, jak stíhám a také jak intenzivní jsou mé taneční tréninky. Navíc se změnily trendy a mně se začaly moc líbit ženské tvary, takže už neřeším, že mám větší stehna nebo zadek, ale beru to pozitivně.

Vydala jste diář Rok ­podle Dary 2017. Co vás k tomu vedlo a v čem je diář zvláštní a originální?

Už dávno uvažuji nad tím, že napíšu knihu, ale ­ještě se na to úplně necítím. Nicméně, když přišla kamarádka s návrhem udělat takový jakoby pokus o knihu ve formátu diáře, kde by byly jak mnou vyzkoušené tipy a postřehy, tak i odbornější rady a recepty, připadalo mi to jako geniální nápad. Proč taky ne? Je mi tolik, kolik mi je, takže už mám lidem co říct – navíc jsem máma a ženy ­zajímá, jak se mi daří skloubit mateřství, kariéru a ještě u toho nějak vypadat.

Ještě víc než diář mě ale překvapilo to, že jste se vrhla na podnikání v oblasti zdravé výživy.

Ano, založila jsem s přáteli značku Good Life Production a vyrábíme zdravé dobroty – třeba  tyčinky. Byla jsem u toho, když se la­dila receptura, radila jsem, čeho ubrat nebo přidat, jestli to není moc sladké nebo lepkavé, jakou příchuť zvolit… Začalo to vlastně společně s tím ­diářem. Spustila se lavina věcí, které na sebe navazují a mají společně smysl. ­Začalo to do sebe zapadat. Zatím jsme na počátku, ale máme velké plány.