19. ledna 2017
Nejde jen o to, co jíte před a po tréninku. K úspěchu vás přivede už to, co jíte po celý den.

Správná, vyvážená a pravidelná strava má na úspěch při hubnutí velký vliv. Správnou stravou předejdete únavě při cvičení a navíc můžete zvýšit svůj výkon. Odborníci doporučují jíst poslední jídlo zhruba hodinku před tréninkem, aby nebyl příliš zatížený zažívací systém a docházelo ke spalování energie z tukové tkáně – tedy z vlastních zásob.

Před cvičením:

Nejezte příliš tučné nebo sladké jídlo
Dejte si pozor také na potraviny s větším obsahem vlákniny, která zpomaluje přestup sacharidů do krve (to je výhodné při delším tréninku, ale pro redukční cvičení se nehodí)
Dejte přednost lehce stravitelným potravinám – celozrnné pečivo, nízkotučné potraviny s vyšším obsahem sacharidů (ovoce, müsli tyčinky bez polevy, koktejl, proteinové tyčinky, které ještě navíc podpoří výkon)

Nezapomínejte na pitný režim

Ideální jídlo obsahuje zhruba 20 g sacharidů, 10 g bílkovin a do 5 g tuku přibližně 1,5 až 1 hodinu před tréninkem (např. kus ovoce s mléčným výrobkem jako banán s jogurtem, mléčná rýže, apod.)

Po cvičení:

Jídlo po cvičení se liší podle cíle, kterého chcete dosáhnout. Něco jiného budou jíst ti, kteří nabírají svalovou hmotu a ti, kteří hubnou. U hubnoucích je důležité zhruba hodinu po tréninku doplnit bílkoviny doplněné sacharidy – třeba čerstvý zeleninový salát s drůbežím masem, vejcem nebo rybou či luštěninou a malou porcí přílohy.