18. ledna 2017
Že horká voda vysušuje a že je dobré se po koupeli něčím namazat, jste už určitě četla stokrát. Zkusíme tentokrát mokré téma jinak. Relaxačně.

Zavřete oči a zrekapitulujte, jak v posledním týdnu vypadaly vaše koupele. Večer jste přišla unavená z práce, chvíli jste si povídala s mužem a pak si dala rychlou sprchu a zalezla do postele. Ráno jste si potřebovala umýt vlasy, ale zaspala jste, a tak jste to zvládla opravdu fofrem s tím, že to večer napravíte a vlasům dopřejete i masku. A? Usnula jste u filmu schoulená na gauči.
 
Zimní antistres
Až se vrátíte z venku vymrzlá a vystresovaná, co všechnno jste dnes nestihla, místo automatického usednutí k počítači zalezte do koupelny. Odličte se, abyste ve sprše nemusela make-up příliš drhnout – to pleti nesvědčí. Nechte vodu, ať stres odnese.

Soustřeďte se na požitky, které teplá voda na kůži vyvolává, a zkuste si představit, že z vás smývá všechny stavy, ve kterých nechcete být – strach, napětí, hněv, smutek. Přijde-li na vás pláč, dejte vodě své slzy. Představujte si, jak se vaše chmury odplavily dírkou ve vaně někam do řeky a rozplynuly se v moři. Až vás tekoucí teplá voda očistí, napusťte si vanu.

Ideální je teplota kolem 37 °C, tak teplá totiž byla i plodová voda. Zhasněte a nechte hořet jen svíčku s vaší oblíbenou vůní. Do koupele můžete přidat, cokoli je vám milé – koupelovou sůl či olej, krásně uvolní třeba levandule, v zimě to může být hřejivá, voňavá vanilka.

Natáhněte se ve vodě do co nejpříjemnější pozice a chvíli jemně dýchejte nosem. S nádechem jemným, pomalým pohybem otáčejte hlavou zleva doprava. S výdechem otočte hlavou zpátky. S nádechem si berete zpátky sílu, kterou jste během dne ve stresu ztratila, s výdechem vracíte zpět vše, co v sobě nechcete mít. Této technice se říká čisticí dech a indiáni ji používali ve spojení s vodou k energetickému očištění. Opakujte tak dlouho, dokud vám intuice neřekne „stop“. Pak se opláchněte příjemně vlažnou sprchou a po osušení se pomalými dlouhými tahy namažte svým oblíbeným tělovým mlékem.