12. ledna 2017
Potřebujete se rozloučit s přebytečnými kilogramy? Máme pro vás třináct šťastných rad, se kterými vás hubnutí nebude tak moc bolet.

1. Neuchylujte se k extrémům


Dlouhodobé hladovky nebo ‚jogurtové diety‘ a podobně určitě nejsou tím správným řešením. Hladověním byste nejspíše docílili následného jojo-efektu – rychle shozené kilogramy byste nabrali ještě větší rychlostí a často i vyšším počtem zpátky.2. Nedojídejte


I když se na vás lákavě usmívají zbytky sušenek, koblih, sladkého pečivo atd.. Vhodnou alternativou je ovoce (např. jablka, citrusy) nebo müsli tyčinky se sníženým obsahem cukru, ovšem bez polevy.

3. Zkuste polévky


Dopřejte si po svátcích místo hlavních chodů polévky. Zeleninové vývary, sem tam nějaké to krůtí maso, a je uvařeno! Jen ne žádné instantní či ‚tukožroutské‘ polévky.4. Zmenšete porce


Tím okamžitě a bez většího utrpení znatelně omezíte příjem energie. Můžete si pomoci tak, že budete jídlo servírovat na menších talířích. I když vám bude talířek téměř přetékat, pořád toho sníte rozhodně méně, než kdybyste si nandali obvyklý velký talíř.