8. ledna 2017
Blondýnkám přes zimu vlasy trochu ztmavnou, pokud chcete přírodu přelstít, vyzkoušejte tyto tři zázračné zesvětlovače.

Heřmánek

Pití heřmánkového čaje vám jistě dělá dobře, ale klidně si jej dejte i na své kadeře. Připravte si silný heřmánkový odvar, který nechte vychladnout. Přidejte kvalitní bílý jogurt a směs naneste rovnoměrně na vlasy, zabalte do igelitu a nechte působit půl hodiny. Vlasy důkladně opláchněte.

Med

Pomocník při nachlazení i v pleťových maskách se osvědčí i na vašich vlasech. Med obsahuje přírodní odbarvovač, který může vaše vlasy zesvětlit až od 2 odstíny. Smíchejte lžíci medu a 6 lžic vody (ideálně destilované), směs naneste na vlasy, zabalte do igelitu a nechte působit alespoň hodinu. Poté vlasy umyjte, jak jste zvyklá.

Citron

Díky kyselině citronové se vaše vlasy mohou zesvětlit až o 2 odstíny. Vymačkejte šťávu z citronu, množství záleží na délce vlasů, pro krátké vlasy bude stačit 1, pro dlouhé vlasy 2-3. Citronovou šťávu naneste po celé délce vlasů a nechte působit 15-20 minut. Vlasy umyjte vodou, ve které jste rozpustila lžičku jedlé soli, pak vlasy opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

Všechny zesvětlující postupy nejprve vyzkoušejte na prameni vlasů, někdy může například citron vyvolat podráždění vlasové pokožky.