Přírodní zesvětlovače blond vlasů

Blondýnkám přes zimu vlasy trochu ztmavnou, pokud chcete přírodu přelstít, vyzkoušejte tyto tři zázračné zesvětlovače.

Heřmánek

Pití heřmánkového čaje vám jistě dělá dobře, ale klidně si jej dejte i na své kadeře. Připravte si silný heřmánkový odvar, který nechte vychladnout. Přidejte kvalitní bílý jogurt a směs naneste rovnoměrně na vlasy, zabalte do igelitu a nechte působit půl hodiny. Vlasy důkladně opláchněte.

Med

Pomocník při nachlazení i v pleťových maskách se osvědčí i na vašich vlasech. Med obsahuje přírodní odbarvovač, který může vaše vlasy zesvětlit až od 2 odstíny. Smíchejte lžíci medu a 6 lžic vody (ideálně destilované), směs naneste na vlasy, zabalte do igelitu a nechte působit alespoň hodinu. Poté vlasy umyjte, jak jste zvyklá.

Citron

Díky kyselině citronové se vaše vlasy mohou zesvětlit až o 2 odstíny. Vymačkejte šťávu z citronu, množství záleží na délce vlasů, pro krátké vlasy bude stačit 1, pro dlouhé vlasy 2-3. Citronovou šťávu naneste po celé délce vlasů a nechte působit 15-20 minut. Vlasy umyjte vodou, ve které jste rozpustila lžičku jedlé soli, pak vlasy opláchněte čistou vodou a nechte uschnout.

Všechny zesvětlující postupy nejprve vyzkoušejte na prameni vlasů, někdy může například citron vyvolat podráždění vlasové pokožky. 

Autor: jpž e
Foto: Shutterstock,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda