6. července 2018
Vůně je jako neviditelný podpis. Mějte konečně takovou, která podtrhne vaši krásu i osobnost!

Vyberte si vhodný čas

Novou vůni byste měla vybírat dopoledne, když je nos ještě nejcitlivější a rozpozná nejvíce vonných akordů. Nevoňte se předtím, abyste si zbytečně nekomplikovala zkoušení a vůně se vzájemně nemísily. Najednou vyzkoušejte maximálně 5 vůní. Abyste je mezi sebou neutralizovala, před každým novým zkoušením si přičichněte ke zrnkové kávě.

Jaký typ vůně a jakou koncentraci

Je důležité vědět, jaký typ vůně hledáte – jestli jemnou květinovou, ovocnou nebo kořeněnější. Na léto se hodí spíše svěží vůně, s koncentrací toaletní vody nebo kolínské.

Jak zkoušet

Nejprve si k vůni přičichněte na papírku a pak, pokud vám voní, ji aplikujte na kůži. Ideální je zápěstí nebo důlek v předloktí, kde pulsuje krev. Na každou ruku aplikujte jen jednu vůni a nechejte ji rozležet minimálně hodinu. V dobrých parfumeriích vám nabídnou i vzorek vůně, abyste si ji mohla otestovat vícekrát.

Nespěchejte

Správně vybraná vůně potřebuje čas. Musí na kůži „pracovat“ a rozvinout se. Nejprve vyprchávají ty nejsvěžejší tóny – jako jsou citrusy, pak přichází na řadu srdce vůně – například ovoce a květiny a nakonec se rozvoní základ vůně: dřeviny a koření. Vše vám musí sedět a musíte se ve vůni cítit.

Vrstvěte

Pokud chcete, aby se vůně plně rozvinula, k parfému si ze stejné řady kupte ještě tělové mléko a deodorant nebo mlhu do vlasů. Vonné látky se budou prolínat a vy budete nádherně vonět po celý den.