19. prosince 2017
Období vánočních večírků je v plném proudu, navíc se neúprosně blíží silvestrovská noc, kdy se sotva dostaneme do postele před půlnocí, spíše až nad ránem... Jak vrátit pleť po flámu zpět do života a vypadat i druhý den k světu? Přinášíme několik užitečných rad!

1. Odlíčení je základ

Je to pořád stejná písnička, na kterou však mnohé z nás po pár skleničkách vína zapomínají. Než zaplujete do postele, obličej, krk i dekolt zkrátka musíte důkladně odlíčit. „Jít spát nalíčená patří k největším prohřeškům, které můžete na své pleti napáchat. V takovém případě totiž pleť během noci nedostane dostatečný prostor k regeneraci a nebude volně dýchat. Druhý den se vám proto pomstí nejen barvou jakoby bez života, ale mimo jiné se na ní vytvoří i akné nebo dokonce různé vyrážky. Proto je důležité se vždy před spaním řádně odlíčit a na pleť aplikovat výživný noční krém,“ nabádá Iva Obstová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.

Pokud o sobě víte, že jste lenoch a přinutit se nad ránem k důkladnému čištění pleti je pro vás něco jako science fiction, připravte si na poličku v koupelně nebo přímo ke své posteli alespoň navlhčené odličovací ubrousky. Pleť sice neodlíčí tak dokonale jako například hloubkově čistící emulze, ale je to pořád lepší varianta, než si ponechat zbytky make-upu na obličeji do rána či až do pozdního dopoledne, kdy se nejspíš teprve vzbudíte.

2. Voda nad zlato

Pokud chcete, abyste se druhý den po večírku cítila lépe vy i vaše pleť, zkuste ještě před ulehnutím vypít alespoň 3 decilitry neperlivé čisté vody, případně ještě vylepšené o pár kapek citronu. Jestliže tušíte, že už do sebe večer žádnou vodu nedostanete, zkuste si takovou sklenici dopřát alespoň hned druhý den ráno po probuzení. „Alkohol pleť dehydratuje, tudíž bude druhý den po večírku zašedlá, mdlá a kvůli nevyspání se vám pod očima zřejmě vytvoří i tmavé kruhy. Pokud ale v průběhu večírku vypijete ke každé dvojce vína i sklenici vody, druhý den budete vypadat i cítit se mnohem lépe,“ doporučuje dále Iva Obstová.

Embed from Getty Images

3. Hydratační pomocníci

Den po večírku je pak vhodné dopřát pleti i hydratační pleťovou masku nebo jemný peeling, který tvář rozjasní, a tak nebude působit tolik unaveně. Ještě před aplikací masky nebo peelingu svou pleť ale znovu důkladně vyčistěte, aby mohly cenné složky obsažené v peelingu či masce snadněji proniknout do pokožky. Pokud doma hydratační masku ani peeling nemáte, stačí na vyčištěnou pleť aplikovat kvalitní hydratační krém nebo hydratační sérum třeba s kyselinou hyaluronovou. „Jedná se o látku tělu vlastní, která je za hydrataci pleti přímo zodpovědná,“ dodává korektivní dermatoložka Markéta Majerová z MEDICOM Clinic.

4. Finty pro unavené oční okolí

Embed from Getty Images

Aby se vám po probdělé noci pod očima nevytvořily viditelné tmavé kruhy, večer před ulehnutím ošetřete jemnou a citlivou oblast očního okolí krémem, který pomůže tmavým kruhům pod očima předejít a zároveň zabránit otokům. Skvělou službu vám prokážou oční krémy s obsahem kofeinu, výtažkem ze zeleného čaje, peptidy, vitaminy E a C, avokádovým olejem či olejem z pupalky, anebo už se zmíněnou kyselinou hyaluronovou. Oční krém na pleť samozřejmě aplikujte i ráno po probuzení. Pokud se kvůli nevyspání tmavé kruhy pod očima přece jen objeví, schovejte je tekutým korektorem, který můžete ještě přetřít rozjasňovačem.

5. Osvěžující termální voda

Hydrataci můžete pleti dopřát kdykoli během dne po večírku díky termání vodě ve spreji. Prodává se totiž v různých velikostech a ta nejmenší z nich se vám snadno vejde i do kabelky. Osvěžovat pleť ale můžete už v průběhu party. Termální voda se totiž bez problémů snese i s make-upem, nijak ho nepoškodí. Druhý den po flámu však efekt této vody ve spreji oceníte snad ještě více. „Pleť bude po večírku kvůli alkoholu a případně i kouření cigaret velmi vysušená, přibude na ní jemných linek, případně se prohloubí i některé vrásky. Pomocí termální vody ve spreji, anebo třeba tzv. hydratační mlhou pleti navrátíte hydrataci, zregenerujete ji a celkově osvěžíte i ozdravíte,“ dodává Katarína Třísková ze stejné kliniky.