4. března 2018
Dokonalá manikúra. Kdo by ji nechtěl? Jenže si raději nehty ani nelakujete, protože je váš lak hned oprýskaný a loupe se? Víme, co dělat, aby vydržel neporušený opravdu dlouho:

Odmastěte povrch

I když je výživa nehtů nejrůznějšími olejíčky a krémy důležitá, nikdy to nedělejte před lakováním. Aby vrstva laku dobře přilnula, musí být jeho povrch odmaštěný. Pomůže vám k tomu odlakovač. Použijte ho, i když nemáte nalakované nehty.

Zapomeňte na leštění

Častým důvodem, proč lak nedrží, je vyleštěný povrch nehtů buď leštičkou nebo s pomocí zpevňující kúry pro vysoký lesk P-Shine. Tu si dopřejte pouze tehdy, pokud se nelakujete.

Čtyři vrstvy jsou základ

Aby lak dobře přilnul a nezabarvil do žluta nehty, je důležitý podkladový lak. Pak přes něho naneste dvě vrstvy barevného laku a nakonec nadlak – nebo-li top coat.

Nenamáčejte hned ruce

Pokud to jde, po lakování alespoň hodinu nedávejte ruce do vody. Proč? Voda totiž zpomalí schnutí laku a odpařování těkavých látek. Chápeme, že je to mnohdy dost těžký úkol, ale funguje to. Někteří nehtoví experti radí dokonce nehty nenamáčet až 4 hodiny!

Investujte do nadlaku

Velkým hitem jsou nyní top coaty s gelovým efektem, které laku dodají luxusní efekt s vysokým leskem. Mají jednu velkou výhodu – dokážou prodloužit dokonalý efekt i u obyčejného barevného laku. Ale pozor! Při lakování vždy přejeďte i přes hranu nehtu, která je na odlupování nejvíc náchylná.

Čtěte také: Lak na nehty podle znamení zvěrokruhu