2. října 2018
Raději o tom ani nemluvíte, protože se stydíte? Přitom „knírek“ trápí mnohé ženy. Tady jsou naše tipy, jak se ho efektivně zbavit:

Chloupky pod nosem nejsou ničím zvláštním – nápadné jsou, zejména pokud máte tmavé vlasy. Jenže pokud nechcete vypadat jako mexická malířka Frida Kahlo, je načase s tím něco udělat!

Zapomeňte na holení a barvení

Žiletka je fajn, ale pro muže nebo pro vás maximálně na nohy. Když si jí totiž začnete knírek holit, budete to muset dělat pravidelně a to přece žádná z nás nechce. Stejně tak není efektivní ani odbarvování chloupků. I světlé se budou lesknou a jsou vidět. Proto se oběma metodám raději vyhněte obloukem.

Chytrý přístroj

Osobně máme velmi dobrou zkušenost s malými epilátory, určenými přímo na odstraňování chloupků v obličeji. Mají malou hlavici, která se skvěle dostane až pod nos a k dalším nepřístupným místům. Trhání je sice malinko bolestivé, ale během krátké chvilky máte všechny chloupky pod nosem pryč a hladká kůže vydrží až dva týdny.

IPL světlo

Naprosto nebolestivou metodou, jak mít od chloupků na nějaký čas pokoj, jsou přístroje fungující s IPL světlem, které působí na kořínek chloupku, které paprsek dočasně „uspí“ a ten pak určitou dobu neroste. Nevýhodou těchto přístrojů jen poněkud vyšší pořizovací cena.