27. dubna 2018
Stejně tak, jako se kvalitní šatník staví na pár základních kouscích, toto by měla obsahovat i vaše kosmetická skříňka:

1. Hydratační krém

Mnohé ženy si myslí, že zásobovat pleť vodou je doménou jen mladé pleti. Jenže dostatek hydratace potřebuje každá pleť, možná ještě více než omlazující složky. Vysušená pokožka je totiž plná vrásek, zašedlá a mdlá. Ideální je proto kombinovat omlazující přípravky s hydratačními.

2. Oční krém

Pečovat o jemné oční okolí hodně žen zapomíná. Přitom je to tak důležité. Pokožka v okolí očí je velmi jemná a nejrychleji stárne. Proto potřebuje výživu a regeneraci každý den – ráno i večer.

3. Kvalitní odličovač

Ani ty nejkvalitnější krémy nebudou nic platné, pokud je pleť nečistá. Přes den se na ní usazují všechny nečistoty – smog, prach, maz, toxiny. A k tomu i make-up. Vše proto večer musí z pleti pryč. Ideální je dvoufázové čištění: nejprve z povrchu pleti odstranit líčení a prach – například micelární vodou nebo pleťovým mlékem a pak pleť dočistit odličovacím olejem, balzámem nebo čistící pěnou. Pokud chcete odličování dovést k dokonalosti, zakončete ho dočistěním pleťovou vodou.

4. Rudá rtěnka

Mnohé z žen se jí bojí, přitom správně vybraný odstín sluší všem. Když si červenou rtěnkou namalujete rty, okamžitě vás rozjasní a udělá vmžiku luxusní vzhled. Více nepotřebujete, stačí zkombinovat se sjednocenou pletí a trochou řasenky. Rudou rtěnku lze nosit každý den, skvěle se hodí třeba k bílé košili a džínám nebo k jednoduchým, jednobarevným šatů. Už neplatí, že se nosí hlavně na večer. Vždyť se podívejte na Francouzky, jak ji umí nosit!

5. Korektor

Přípravek, který zamaskuje kruhy pod očima i všechny nedokonalosti – pigmentové skvrny, rozšířené žilky apod., je ještě důležitější než kvalitní make-up. Když make-up nemáte u sebe, korektorem zaretušujete všechno, co se vám na pleti nelíbí a budete hned vypadat svěže a odpočatě.