25. října 2017
Většina žen miluje své štětce a práci s nimi, ale také hodně z nás zapomíná na správnou péči o ně. 

Mytí kosmetických štětců by mělo být pravidelnou součástí vaší kosmetické rutiny. Po každém použití otřete štětec do ubrousku, zabráníte hromadění kosmetiky.

Každý týden

Vizážisté radí: čistěte své štětce jednou za týden, díky tomu vám vydrží déle a budou stále ve skvělé kondici. Jakmile váš štětec není dokonale měkký, je čas se mu věnovat.

Jak čistit?

Mýdlo a voda rozhodně nestačí a není to ani doporučováno. Navíc mýdlo může změnit strukturu štětin, což samozřejmě nechcete. V parfumériích a drogériích můžete koupit speciální prostředky na „odlíčení“ štětců nebo použijte odličovací kosmetiku, kterou máte na pleť nebo vyzkoušejte jemný šampon (například dětský).

Ve vodě namáčejte pouze štětiny, ne celý štětec, mohlo by se začít uvolňovat lepidlo, kterým jsou štětiny přilepeny a váš milovaný pomocník bude na vašem obličeji zanechávat svoje „chlupy“.

Štětce po použití speciálního prostředku nebo šamponu důkladně propláchněte vlažnou vodou. Jemně ze štětců vymačkejte přebytečnou vodu a nechte důkladně uschnout, ideálně tak, aby se jejich štětiny nijak neohýbaly.

Ideálně myjte štětce večer, přes noc vyschnou a ráno budou opět připraveny k použití.

Vyzkoušejte

Mýdlo Sefiros udržuje přírodní i syntetické štětiny stále hladké, pružné a prodlužuje jejich životnost. Zakoupíte na www.Vivantis.cz