9. září 2016
Nejíme jen proto, abychom zahnali hlad, ale také proto, aby se do našeho těla dostaly vitaminy a další potřebné látky. Víme, které potraviny jsou dobré pro vaše vlasy. 

Chcete-li vlasům dodat lesk a zdraví, jezte:

Červené maso

Tmavé maso dodává tělu železo a bílkoviny. Železo je skvělé proti padání vlasů. Velký obsah železa najdete také ve špenátu, rýži, pšeničných otrubách…

Ústřice

Obsahují dostatek zinku, který je nutný pro balanc mezi suchou a mastnou pokožkou. Také podporuje růst vlasů. Zinek najdete také v hovězím mase, v játrech, mořských plodech a oříškách.

Sýry

A celkově mléčné výrobky. Látky v nich obsažené zabraňují padání vlasů a dodávají jim lesk. Bílkoviny najdete také v mase, vejcích, luštěninách a rybách.

Sušené ovoce

Tajemstvím sušeného ovoce je mimo jiné měď. Její nedostatek v těle se může projevit lámavými a tenkými vlasy. Sušené ovoce jezte neslazené, nechcete ničit svou linii. Najdete ji také v celozrnných výrobcích a ořechách.

Ořechy

Ořechy jsou doslova bomba, která musí mít ve vašem jídelníčku své místo. Kromě mědi a zinku vám poskytnou vitaminy skupiny B, které jsou velmi důležité pro krásu vlasů. Posilují pokožku hlavy i vlasy samotné. Dostatek vitaminů B nejdete také v kvasnicích nebo vaječném žloutku.

A pijte vodu

Nezapomínejte na pitný režim. Bez vody nebudete krásná vy ani vaše vlasy.