3. srpna 2016
Mastná pleť dokáže pořádně potrápit. Nadměrná tvorba mazu způsobuje lesknutí pleti, ucpávání pórů a akné. Boj není marný a základem je poctivá péče. 

Základní péči musíte mít zažitou jako rituál. Čištění a odmašťování by mělo probíhat ráno i večer a dobře vybírejte i líčidla. My pro vás máme ještě pomoc z přírody:

Řapík lékařský

Tato zázračná bylinka se používá zvenku i zevnitř. Na akné se nejčastěji používá odvar, který aplikujte na pleť. Odvar připravíte z hrsti řepíku, který zalijete horkou vodou a necháte vychladnout. Poté odvar přeceďte a pomocí vatových tamponků čistěte pupínky na obličeji i jinde na těle. Řepík pomáhá hojení a má protizánětlivé účinky.

Pokud tuto bylinku zalijete lihem, vyrobíte si tinkturu, která je vhodná pro těžší formy akné. Ale pozor, tato bylinka vysušuje, proto ji aplikujte pouze na postižená místa a ne na celou pleť.

Proti zánětům vám může pomoci i pití řapíkového čaje.

Heřmánek pravý

Heřmánek je bylinkou krásy a zdraví. Má protizánětlivé účinky a bojuje proti nežádoucím bakteriím. Odvar z něj připravíte snadno. Hrst heřmánku zalijete horkou vodou, necháte louhovat cca 15 minut, poté přecedíte a aplikujete na postižená místa pokožky.

Z heřmánku si můžete připravit také masku. Postup je opět jednoduchý, smícháte rozdrcenou bylinku s medem, směs naneste na obličej a nechte působit 15 minut, pak důkladně opláchněte.

Domácí peeling připravíte z rozdrcené bylinky, medu, nastrouhaného jablka a drcených ovesných vloček. Myslete na to, že problematickou pleť není dobré drhnout, lepší je opatrná a pečlivá masáž.

Aloe vera

Aloe vera má protizánětlivé, dezinfekční a regenerační účinky. Aloe můžete na pleť aplikovat přímo – list rozříznete a tekutinu nanášejte na postiženou pokožku. Můžete také koupit v lékárně již připravený gel či tinkturu.