30. července 2016
Póry jsou běžnou součástí pokožky a ucpané póry ženy nenávidí. Zkuste jim vyhlásit válku!

1. železná pravidelnost

Žádná nárazová akce vás černých teček nezbaví. Musíte se o své póry starat pravidelně a pokožku naučit, aby se „neucpávala.“ Čištění obličeje je nejdůležitější. Správnými produkty odstraníte nečistoty, maz a póry mírně stáhnete. Pleťové masky podporují péči, používejte je 1x za týden.

2. nemačkat

Chápeme, že před zrcadlem vás svrbí prsty a chcete póry násilím pročistit. Mačkáním si můžete pór ještě víc narušit a způsobit si zánět, nebo si do vymáčknutého póru nanést nečistoty z prstů. Čištění je lepší přenechat kosmetice, která rozpouští, vyplavuje a odstraňuje.

3. pozor na pot

Během dne si dávejte pozor, jak ke své pleti přistupujete. Většina žen se líčí, a také si během dne x krát sáhne na obličej. Tím si líčidla zanášíte hlouběji a hlouběji. Pokud se přidá i pot, jehož cílem je tělo pročišťovat a ochladit, máte o ucpání pórů postaráno. Naučte se tedy před sportem odličit.

4. jídlo

Sice není prokázáno, že by pouze jídlo mělo efekt na ucpávání pórů, ale je to jedna z možností. Tělo vyživujeme zevnitř a nezdravé potraviny se projeví i na naší pleti. Takže pozor na sladké, slané a tučné.

5. kontaminace

Na pokožce se podepisují i okolní vlivy. Smog, prach, kouř z cigaret… Žijete-li ve velkém městě, kde je koncetnrace smogu vyšší, čistěte pleť důkladněji.