29. července 2016
Je snadné dopřát pleti šťavnaté rajské potěšení.

Na každý nešvar pokožky v létě najdete přírodní lék. Šetřete peněženku a naordinujte své pleti ovocnou dietu – barevné plody bez problémů nahradí nákladné kosmetické přípravky. ‚Čerstvé‘ ovocné kyseliny účinkují stejně úžasně jako ty v oblíbených krémech.   

Odborníci na krásu:

1. Meruňky mají blahodárný vliv na každý typ pokožky, obzvlášť pak pomáhájí pleti potrápené akné či ekzémem. Využijte jejich sezony a naordinujte si pět kousků tohoto ovoce denně – je to skvělý zdroj antioxidantů a minerálů.

2. Červený meloun je náš letní favorit. Je to sice tykev, ale málokdo ho bere jako zeleninu. Díky vysokému obsa­hu vody je v horkých dnech skvělým osvěžením pro tělo i pleť. Navíc dokáže rychle uchlácholit podrážděnou pokožku a patří k účinným detoxikantům.
Náš tip: Potřebujete-li na večer vypadat svěže a mít krásně vypnutou pleť, dopřejte jí masku se základem z rozmačkaného melounu.

3. Hroznové víno se osvědčilo v boji proti vráskám, které mají na svědomí volné radikály. Šťáva z hroznových kuliček jejich působení zastaví a vrátí život povadlé, unavené pleti.
Náš tip: Stačí rozpůlit sladká modrá hrozýnka a jejich šťávou potřít tvář.

4. Jablka jsou užitečným pomocníkem hlavně pro problematickou pleť. Minimálně jedno štavnaté jablko si dávejte denně. Užívejte ho nejen vnitřně, je to spolehlivý lék na zjemnění pleti i stažení ošklivě rozšířených pórů.
Náš tip: Smíchejte nastrouhané jablko s troškou bílého jogurtu, lžičkou medu a mletou skořicí a naneste na obličej, krk i dekolt.

5. Ananas je tajný recept jihoamerických krásek, jak vypadat stále mladě a ohromovat okolí bezvadně vypnutou pletí. Vyplatí se pokožce dopřát trochu exotiky.
Náš tip: Účinky enzymů z ananasu dokáží zázraky například v oblasti dekoltu. Vylepšete svůj oblíbený krém trochou ananasové šťávy a ošetřete jím oblast výstřihu. Výsledek v letních odhalených šatech rozhodně oceníte.