20. července 2016
Než se vrhnete do „kácení pralesa“, pamatujte si, že musíte vytrhávat chloupek po chloupku, ne několik najednou. A teď ke startu, připravit…

1. Chloupky vzhůru!

Pomocí kartáčku vyčešte oblouky vzhůru, protože jedině tak odhalíte jejich pravý tvar. V čem spočívá tenhle trik? Díky němu zjistíte, kterým směrem chloupky rostou, a získáte tak lepší představu, která místa potřebují vymalovat.

2. Silná dvojka

Pro nejlepší výsledek použijte tužku i pudr na obočí. Pastelky jsou skvělé pro tenké tahy, poprašek vám zase zařídí jemnou a přirozenou plnost kleneb. Ideální tvar si naznačte tužkou, poté pudr rozmázněte přes oblouky. Takhle ze svých pomocníků vymačkáte to nejlepší: souvislý tvar a jasnou konturu!

3. Lehká ruka

Jestli budete na pastelku tlačit nebo nanesete na štěteček hodně barvy, riskujete neúspěch. Jednodušší je barvu přidávat než se jí zbavovat. Štětec i pastelku držte pevně, ale myslete na to, aby pohyby byly uvolněné.

4. Tyčinky první záchrany

Pokud jste to s maskováním přehnala nebo jsou hrany oblouků nepřirozené, sáhněte po kosmetické tyčince a barvu rozmažte.