30. června 2016
Hnědé nánosy na tvářích a pod očima tmavé fleky, že si vás pletou s pandou? Absolvujte s námi naši školu nanášení make-upu. Sedm pravidel vám ukáže, jak mít tváře jako od vizážisty.

1. Nanášejte až k uším

Fígl make-upu, který nevypadá jako z muzea voskových figurin, vězí v jediném – ve správném nanesení. A to má několik pravidel. Kdysi mi vizážista Pavel Lukeš řekl, že špatně nalíčená žena se pozná podle toho, že má u uší bílý flek. Tam si totiž nenanesla make-up. Ten správně patří až k boltcům (a případně i na ně). Takže zítra ráno se už této chybě vyhněte.

2. Začněte od čela

Správný směr nanášení make-upu je shora, od čela. Lehce projeďte až k prv­ním vlasovým kořínkům a postupujte níž. Má to jednu velkou výhodu. Když nanesete barvy více, snadno ji stáhnete až na krk, kde se volně rozplyne. Nebojte se hned několika prsty uhladit a propojit barvy tváří s krkem. Make-up rozhodně nesmí končit u dolní čelisti. Na této pomyslné hranici nečekají celníci, ale hodní převaděči, kteří barvu roznesou na území ‚otáčeče hlavy‘.

3. Nevynechávejte oči a rty

Jen si vzpomeňte, co jste udělala, když jste si naposledy make-upem zajela až na rty. Honem jste běžela pro papírový ubrousek a zuřivě stírala. To je ale špat­ně. Nebojte se barvu dát i na rty. Rtěnka vám potom lépe vydrží. A klidně nanes­te dvě vrstvy. Tento postup ale vynech­te, pokud si dáváte bezbarvý lesk. Pro oči – tedy nemyslíme bělmo, ale víčka – platí podobné pravidlo. I to, co je pod obočím, se nazývá kůže obličeje, a zaslouží si barevně sjednotit se sousední plochou. Pod spodními řasami přidejte na barvě.

4. Neťupkejte

Sledovala jsem svou kamarádku, která si u mě ‚dělala obličej‘, jak sama říká. A nestačila se divit. Ťup sem, ťup tam, zašroubovat lahvičku… A pak se zoufale pokoušet rozetřít ty napůl vsáklé kapič­ky. To je velká chyba. Nejlépe uděláte, když make-up nanesete na hřbet dlaně a budete ho postupně nanášet na obličej.