27. června 2016
Do třiceti to ještě jde, ale pak už se nemůžeme chovat tak neuvážlivě!

Vrásky jsou nechtěnou, ale nevyhnutelnou součástí našeho života. Jejich počet, hloubka a hlavně čas, kdy přijdou, je ovlivněn našemi zvyky. Snažte se minimalizovat těchto pět škodlivých návyků a vyhněte se předčasné tvorbě trhlin na vaší kráse.

Mimo tyto největší hříchy myslete také na dennodenní ochranu proti slunci, zapomeňte na solárko a hlavně se odličujte!

Kouření

„Jen” 10 let kouření je dost, aby byla vaše tvář mnohem starší, než ta vaší kamarádky, která nekouří. Opakující se akt držení cigarety způsobuje svislé vrásky kolem rtů. V průběhu kouření se stahují cévy, a to brání cirkulaci, která umožňuje poskytování životně důležitých živin pro flexibilitu kůže. Kromě toho je kouření také spojeno s rychlejším rozpadem kolagenu.

Spací návyky

Spánek a stárnutí jde ruku v ruce. Nedostatek pravidelného spánku snižuje produkci kortizolu, který štěpí kožní buňky. Nicméně, i když máte dostatek spánku, vaše poloha je také dost důležitá. Pokud spáváte na boku či na břiše, vaše tvář se přes noc mačká a vrásky se prohlubují. Naučte se proto spát na zádech. To vám pomůže i s vráskami v dekoltu. Experti jsou prý schopni okamžitě zjistit, jak spíte právě podle vrásek.