17. června 2016
Možná už jste o tom slyšela, ale mávla jste nad tím rukou, že to není nic pro vás. Omyl, čištění pleti olejem je vhodné pro každý typ pleti.

Používání oleje na čištění a ošetřování pokožky má svůj smysl. Co vám péče olejem přinese a jak na to?

Budete mastná?

Při čištění pleti olejem se rozpustí mazivo a zároveň i nečistoty nebo make-up. Pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, chápeme vaše obavy, že budete po péči olejem příliš mastná. Nemusíte se však bát. Při čištění pěnou, gelem nebo vodami se kožní mazivo rozpouští, ale chybí promaštění pleti. Tím pádem pokožka reaguje tak, že zvyšuje produkci kožního mazu, což vede k nežádoucím účinkům. Když pleť očistíte a ošetříte olejem, který vás zbaví nečistot a pokožku regeneruje, vyživuje a promašťuje. Efekt se projeví již po několika dnech.

Jak na to?

Olejový čistič si můžete koupit nebo vyrobit sama. Základem by měl být ricinový olej (koupíte v lékárně) a přidejte podle své potřeby kokosovým slunečnicový, mandlový, arganový… Základní poměr olejů si musíte najít pro svůj typ pleti. Doporučuje se pro mastnou pleť: 1:3, pro normální pleť 1:4, pro suchou pleť 1:9. Jeden díl je vždy ricinový olej.

Večerní očista

Čištění olejem je vhodné večer. Na tuto proceduru si vyčleňte pár minut čas, vaše pleť si zaslouží pozornost a péči. Pokožku nemusíte odličovat. Naneste olej na obličej a prsty jemně vmasírujte do pokožky. Poté namočte žínku nebo bavlněnou látku do teplé vody a přiložte na obličej. Přikládání teplé látky několikrát opakujte. Teplo otevře póry a pomůže uvolnit nečistoty. Na pokožku však netlačte. Postupně se nečistoty uvolní.

Pozor! Po prvních aplikacích se může vaše pleť trochu zhoršit. Pokožka se potřebuje vyčistit a zbavit nečistot, které jsou hluboko. Nelekejte se a vyčkejte. Po pár dnech bude vaše pokožka k nepoznání.