20. května 2017
O dietních chybách jste jistě už slyšela. Vyjmenovat je všechny je skoro nemožné, proto vám připomeneme ty nejdůležitější.

Jíst se má pouze tehdy, když máte hlad

Obrovský omyl. Výzkumy a studie potvrdily, že základem úspěšného hubnutí je pravidelné rozložení stravy během dne. Je dokázáno, že když jíte až když cítíte hlad, přiberete. Jste totiž hladová a sníte víc než potřebujete. Když tělo dostává stravu nepravidelně, má tendence si dělat zásoby. Pravidelné vyvážené jídlo říká tělu, že nemusí skrblit a může se věnovat spalování.

Zdravá strava leze do peněz

Nebudeme si lhát, je to částečně pravda. U zdravého stravování musíte více přemýšlet a potraviny vybírat. Jestli nepropadnete kultu bio a eko, tak není nutné nechat v potravinách nebo na trhu celou výplatu. Místo dražšího masa si můžete dopřát luštěniny, které nestojí tolik. Hlídejte sezónní ovoce a zeleninu, které je dostatek a tudíž nestojí tolik.

Čtěte také: 24 potravin, které pomáhají hubnout

Zasytí nás jedině tuk

Poměr tuku a cukru nemá vliv na pocit sytosti. Ve skutečnosti jsou to bílkoviny, které nám dokáží navodit pocit uspokojení z jídla. Za nasycení může vláknina.
Důležité je, aby vaše strava byla pestrá a obsahovala všechny složky. Na každé etiketě máte napsané, co daná potravina obsahuje. Vše kombinujte se zeleninou a ovocem a hubnutí na sebe nenechá dlouho čekat.