22. května 2016
Slovo celulitida nahání všem ženám hrůzu. Při sexu kvůli ní chcete tmu a na pláž vylezete jen se šátkem zavázaným kolem boků...

Na začátku této výhradně ženské záležitosti je usazování tuku v podkožních tukových buňkách a zadržování vody v jejich okolních oblastech. Hrozivým faktem je, že bobtnající proces se pěkně rychle šíří a kvůli rostoucí podkožní tukové tkáni, která stlačuje cévy, se zhoršuje prokrvení kůže a ta začíná „košatět“.

Celulitida je způsobena velkou měrou našimi geny a zčásti špatnou životosprávou. Fakta křičící na nás z všemožných reklam samozřejmě mají pravdu: pijte minimálně tři litry vody, pravidelně cvičte, jezte zdravě, nekuřte a nepijte kávu!

Bojový plán

>> Začněte objednáním do kosmetického salonu. Rozsudek vyhlašte až po čtyřech týdnech. Dodržujte stanovený rozpis a během „léčby“ se držte následujích rad…

>> Každý den se dopujte vitaminem C a tabletkami s výtažky z juky nebo z mořských řas, které podporují odplavování toxinů a podporují metabolismus.

>> Každou návštěvu vany zakončete masáží lufou (směrem od kolene k hýždi) v kombinaci teplé a studené sprchy.

>> Po osušení ručníkem proveďte krátkou masáž problematických partií pomocí anticelulitidového přípravku. Jednou za týden stehna obruste hrubším peelingem, aby měly zpevňující krémy lepší možnost pracovat.

>> Místo kávy, která zadržuje v těle vodu, si servírujte každý den bylinné čisticí čaje nebo povzbuzující zelený. Pro správný a klidný běh metabolismu pijte hodně čiré vody nebo neperlivé minerálky.

>> Cvičte minimálně třikrát týdně. Vybírejte pohybové aktivity, které svaly napínají a uvolňují. Mají blahodárnější účinky než čisté posilovací cvičení, při kterém naše svaly „bobtnají“. Ideální je tanec, plavání a jóga či skákaní na trampolíně.