15. května 2016
Nikdy vás padání vlasů netrápilo, až teď vám na kartáči zůstávají celé chomáče. Co za tím může být a jak z toho ven?
1 / 3

Berete léky na tlak

Máte problémy s tlakem a teď se přidalo i padání vlasů? Mohou to být spojené nádoby! Vedlejší účinky řady léků zahrnují i ztrátu vlasů. Nejhorší jsou v tomto ohledu právě medikamenty na krevní tlak, ředění krve, artritidu, dnu, kardiovaskulární onemocnění, antidepresiva nebo i hormonální antikoncepce. Pokud si proto všimnete, že od té doby, co užíváte nějaký lék, vám v koupelně leží na zemi víc vlasů než dřív, nechte si od lékaře předepsat něco jiného.

Zlobí vás štítná žláza

Na onemocnění štítné žlázy se často přijde právě kvůli padání vlasů. A jde o zvýšenou i sníženou činnost. Zvýšená funkce se navíc projeví i zjemněním vlasů a jejich zvýšenou lámavostí. Že se štítnou žlázou není něco v pořádku, poznáte i podle dalších příznaků, především únavy a celkové zpomalenosti. Výhodou je, že se řídnutí vlasů dá zastavit léky.

Jste po operaci

Vlasy mohou padat také v případě, že máte za sebou náročnou operaci, při které jste byli v narkóze. Plno lidí se pak nejméně tři měsíce trápí s řídnoucí hřívou. Důvod je prostý a rozhodně nejde o působení látek obsažených v uspávací směsi – tělo zažilo obrovský stres. Životní cyklus vlasů se tak mohl narušit a výsledkem je jejich padání. Pokud je však toto příčina vašeho problému, nemusíte se bát, růst se zase sám obnoví.

Měla jste horečku

Trápily vás vysoké horečky a teď, po několika měsících, se vám na zemi válí nějak moc vlasů? Ano, i tady je souvislost. Po nemoci většinou vlasy padají se zpožděním asi dvou až tří měsíců, ale pak by se měly samy vrátit do normálu.

1 / 3