2. května 2016
Dny se prodlužují a vaše sukně zkracují. Víme, jak zařídíte, abyste i po dlouhé zimě odhalila šmrncovní klenoty.

1. Zatočte s porostem

Nechala jste lýtka zarůst? Vezměte do ruky žiletku nebo trhejte.

Rychle sekejte

Naostřenými břity zbavíte končetiny chlupaté paseky rychle a nejméně bolestivě. Připravte se ale, že vám chloupky porostou rychleji, takže se holení věnujte, jenom když vás tlačí čas. Sáhněte po holítku o třech břitech, které vám porost poseká na jeden zátah. Přejíždění obyčejnou žiletkou sem a tam vám totiž kůži rozdráždí.

Obklopte se párou

Holení patří výhradně do sprchy. Po mokré kůži totiž žiletka dobře klouže. Odchlupování se ale věnujte vždy až po sprchování. Horká voda chloupky zjemňuje, takže vám jejich seřezávání půjde lépe od ruky.

Vsaďte na olej

Pokud máte ve zvyku používat holicí pěnu svého přítele, zadržte. Pořiďte si raději olejové pěnidlo, které pleť při holení promastí, takže bude lépe chráněná před pořezáním.

Důkladně trhejte

Vyškubávání chloupků je sice o něco nepříjemnější než nájezd žiletkou, ale výrůstky tak odstraníte i s kořínkem a zbavíte se jich na celé tři týdny. K trhání používejte depilační pásky se studeným voskem. Aby pevně přilnuly, pokožku odmastěte pleťovou vodou. Kůži nemučte strhnutím celého proužku a seškubávejte ho trhavými pohyby.

Nezarůstejte

Po holení a vytrhávání hrozí, že některé zbytky chloupků zarostou do pokožky a způsobí pod ní zánět. Po holení i trhání proto kůži přetřete pleťovou vodou s obsahem kyseliny salicylové. Ta pleť vydezinfikuje a jemně otevře. Poté chloupkům  usnadněte cestu ven peelingem.