7. dubna 2017
Už pokukujete pro nových bikinách, plánujete dovolenou u moře a kupujete letní mini? Nezpomeňte také na své tělo. To teď potřebuje ještě více pozornosti než váš šatník! Hlavně když vás straší bubák jménem celulitida.

V první řadě je třeba zdůraznit, že neexistuje žádné stoprocentně účinné opatření, které umí celulitidu zcela vyléčit. Zázračné výsledky nikdy neočekávejte hned druhý den. Pokud chcete s pomerančovou kůží něco dělat, měli byste změnit svůj životní styl a to je běh na ‚dlouhou trať‘…

9 příčin celulitidy:

Můžeme říct, že celulitida je záležitostí hormonálních změn, které způsobují špatný a nedostatečný odvod toxických látek z kůže a následné ukládání tuků. Tento koloběh je podmíněn mnoha faktory:
● Málo pohybové aktivity a sedavé zaměstnání
● Genetická dispozice
● Obezita a špatná strava
● Hormonální změny (přirozené, ale i uměle vyvolané např. hormonální antikoncepcí)
● Stres
● Kouření, alkohol a káva
● Nedostatečný pitný režim
● Časté dlouhé stání
● Těsné spodní prádlo

Dědičnost ovlivnit nemůžeme, ale vyhnout se rizikovým faktorům, jako je kouření, velké množství tučných či sladkých potravin nebo stresující zaměstnání, je v silách každého z nás. Pokud tedy toužíte po hladké pokožce, zamyslete se nejprve nad svým životním stylem a nad tím, jak jej můžete změnit k lepšímu!