16. dubna 2016
Ve vašem obličeji se zračí nejen váš duševní stav, ale také případné nemoci těla. Východní medicína dokonce tvrdí, že z něj na první pohled poznáte konkrétní zdravotní problém...

Čelo: Nadměrné pocení naznačuje špatný stav močového měchýře. Pupínky či rychle vznikající hluboké vrásky funkční poruchu střev.

Vlasy: Celková kondice organismu. Třepení vlasů pak může ukazovat na potíže pohlavních orgánů, jejich ochabující funkci.

Konce obočí, spánky: Červené zbarvení může znamenat špatnou či nedostatečnou funkci sleziny.

Pod očima: Velmi tmavé kruhy naznačují potíže ledvin z nadměrného množství soli. Otoky a váčky zase, že ledviny nejsou schopny zvládnout nadměrný příjem tekutin, pupínky u očí jsou znakem, že se v ledvinách tvoří usazeniny a kameny.

Tváře: Stav plic. Změny barvy tváře poukazují na problémy! Nadměrně červeně zbarvené třeba zápal plic, pupínky na tvářích hlenové usazeniny v plicích, bledé tváře zase slabou funkci plic…

Rty: Zduřelý spodní ret značí nepravidelnou funkci střeva, zduřelý horní ret, že špatně funguje žaludek. Vnitřní části rtů poukazují na kondici tlustého střeva, koutky rtů na stav dvanáctníků. Pupínky, opary, bílé skvrny na rtech značí (podle umístění), že máte potíže s těmito orgány.