10. března 2016
Káva není jen životabudič. Dokáže také povzbudit a dodat energii pleti a vlasům.

Peeling

Peeling ze zrnkové kávy není žádná novinka. Jeho příprava je snadná: smíchejte olivový olej a jemně rozemletou kávu. Tento peeling je skvělý na celulitidu. Masírujte jím postižená místa alespoň dvakrát týdně. Pokožka se díky kávě prokrví, vypne, bude hladká a na pohled krásnější.

Pleťové masky

Z mlété kávy si můžete připravit i pleťovou masku. Stačí smíchat kávu s olivovým nebo mandlovým olejem a jedním žloutkem. Masku nanestete na obličej a dekolt. Po 15 minutách masku opláchněte. Pokožka bude hladká a vyživená. Další alternativa kávové masky je: káva, kokosový olej, smetana a med.

Maska na vlasy

Uvařte si hodně silnou kávu, přidejte do ní jeden až dva žloutky (záleží na délce vlasů) a vmasírujte do suchých nebo vlhkých vlasů. Nechte působit maximálně 30 minut, poté opláchněte. Vlasy získají lesk a budou vypadat zdravější. Pozor, káva má barvicí účinky, pokud máte světlé vlasy, raději nechte působit velmi krátkou dobu, nebo raději najděte jinou vlasovou masku.

7 nejlepších domácích vlasových masek

Odstraní zápach

Kávová sedlina si poradí se zápachem rukou. Což je skvělé, když pracujete s česnekem, rybami, cibulí… Kávu si vmasírujte do rukou a je po zápachu.