29. února 2016
Pohled zblízka vás prozradí. Pokud chcete mít póry pod kontrolou, začněte tam, kde všechno pramení - při péči o pleť.

Čistota je základ

Póry jsou tečky, do kterých vyúsťuje mazová žláza. Jsou tedy místem, odkud se na pleť dostává přirozený maz. Pokud je ho příliš, pokožka je mastná a může docházet k tvorbě akné. Obyčejná voda vás přebytečného mazu nezbaví, budete potřebovat kosmetiku, která se dostane hlouběji. Existuje řada mlék, gelů a emulzí, které pomáhají při hloubkovém čištění pleti. Čistý pór znamená možnost stáhnout se a má schopnost následně bojovat proti dalším negativním vlivům.

Stáhněte velikost

Jaká je ideální velikost? Taková, aby vás nerušila při pohledu do zrcadla. Jsou-li příliš velké, vnímáte je při každém pohledu. Čištění je tedy krok číslo jedna, stahování krok číslo dvě. Jak na to? Pravidelně používejte peeling zbavující odumřelých buněk. Pomáhají i adstringentní vody, jejichž úkolem je regulace mastnoty a stahování pórů. STOP rýpaní a mačkání pórů!!!

Elasticita

Na velikosti pórů se podepisuje i elasticita pokožky, která se věkem mění. Abyste elasticitu podpořili, dbejte na hydrataci pleti. Dopřejte si také péči kosmetičky a masáže. Vaše póry prozradí, kolik péče si věnujete!