Vyžehlené & zdravé

Propadla jste žehlicí vášni, ale vlasy vám pod rukama den za dnem vadnou? Zkuste je upravovat šetrněji a dopujte je správnou výživou. Víme, jak. 

Pravidelné zásahy vlasovou žehličkou představují pro vaše kadeře pořádnou zátěž. Pokud jste si navíc zvykla roztápět želízka na maximální teplotu (kolem 210 °C) v domnění, že celý proces urychlíte, stáváte se rovnou strůjkyní katastrofy. Vysoké teploty totiž roztápějí ve vlasu keratin, základní stavební jednotku vlasu, který se tím nenávratně poškozuje. Prameny se pak začínají lámat, třepí se jejich konečky… Naštěstí nám experti dodali instrukce, podle kterých se dá hříva uhlazovat co nejšetrněji. Tady jsou:

Co vědět, než použijete žehličku

● Rozpalte žehličku na ideálních 185 °C a tuhle teplotu nepřekračujte, jinak vlasům jedině ublížíte.

● Zařaďte do svých rituálů přípravky pro tepelný styling. Mnoho přípravků už tenhle ochranný štít obsahuje.

Varovné signály

Pokud už vaše vlasy volají o pomoc, pořiďte si elixíry, které umějí obnovit keratin ve vašich pramenech:

● Můžete zkusit třeba produktovou řadu Pro-Keratin Refill od značky L’Oréal Professionnel. Složky přilnou k vlasu na povrchu, posílí jeho ochranný štít a zevnitř ještě vyspraví jeho strukturu.

● Už i vám kolem uší prosvištělo magické slovo Olaplex? Tenhle zázrak, který dokáže vyspravit narušené  vazby ve vlasech a proměnit tak kadeře poškozené barvením nebo tepelným stylingem, byl donedávna k dispozici jen v salonech. Teď už je k mání i pro domácí použití (vyptejte se u svého kadeřníka). 

Autor: Cosmopolitan
Foto: gettyimages.com,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda